$
בורסת ת"א

איי.סי פאואר השביתה תחנת כוח בפנמה לאחר שריפה

בעלת השליטה קנון דיווחה שהשריפה אירעה בתחנת קנאן שהקמתה הושלמה בדיוק לפני כשנה: "היקפו המלא של הנזק עדיין נבדק". איי.סי פאואר מציינת כי היא צפויה לקבל פיצוי מלא מחברת הביטוח

מיקי גרינפלד 08:2812.04.17

חברת ההחזקות קנון של עידן עופר מדווחת הלילה על שריפה ונזק כבד בתחנת כוח של החברה הבת איי.סי.פאואר: השריפה אירה בתחנת Kanan שבפנמה, בעלת כושר ייצור של 92 מגה ואט.  

הקמת תחנת הכוח קנאן הושלמה בדיוק לפני שנה, והיא כללה שני מרכזים לייצור חשמל, האחד של 37 מגה ואט והשני של 55 מגה ואט. על פי הדיווח, השריפה פגעה בתחנה הקטנה יותר, של ה-37 מגה ואט, וגרמה לנזק משמעותי. בפועל בשל השריפה הופסקה הפעילות בשני המפעלים כך שנכון לעכשיו כל תחנת הכוח מושבתת. "היקפו המלא של הנזק עדיין נבדק", מסרה החברה.

 

בשלב זה בוחנים באיי.סי פאואר את היקף הנזק. המפעל האמור מבוטח ואיי.סי פאואר תפנה לבקשת דמי הביטוח, הכוללים גם את עלויות התיקונים וגם את עלות הרווח שלא ינבע מהתחנה עד לתיקונו.

 

באיי.סי פאואר מציינים עוד כי על אף שבשלב זה עדיין מתבצעת הערכת של מידת הנזק והשלכותיו, החברה אינה צופה שלאירוע תהיה השתלכה משמעותית על תוצאות הפעילות.

 

חברת ההחזקות קנון מחזיקה ב-100% מאיי.סי פאואר ובתחילת פברואר השנה ביטלה את הנפקת החברה הבת בבורסת ניו יורק, לאחר שהביקושים בהנפקה היו נמוכים משמעותית מסכום הגיוס. החברה החליטה שלא לגייס במחיר נמוך יותר מהטווח המקורי של השווי, שאותו המשקיעים כן היו מוכנים לשלם. בחברה אמרו כי אין לה צורך מיידי בתמורת ההנפקה ולכן יחפשו חלופות אחרות.

 

 

עידן עופר עידן עופר צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x