$
בורסת ת"א

לקראת פרידה סופית: הממונה על ההגבלים אישרה עסקת נגב קרמיקה

עם אישורה של מיכל הלפרין נכנס אורי גלבוע לתפקיד המנכ"ל החדש של נגב. המוכרת אפריקה תעשיות והרוכשת קרן ויולה קרדיט פנו לביהמ"ש המחוזי בבקשה דחופה לאישור הסדר החוב בנגב הכרוך בעסקה

ניר טל 10:1709.04.17

חברת אפריקה תעשיות מדווחת הבוקר (א') על קבלת אישור הממונה על ההגבלים העסקיים מיכל הלפרין לעסקת נגב קרמיקה. הממונה העבירה ביום חמישי את אישורה לעסקה במסגרתה נמכרה נגב לקרן ויולה קרדיט, על פי שווי של 338 מיליון שקל.  

לנוכח קבלת האישור ייכנס אורי גלבוע לתפקיד מנכ"ל קבוצת נגב קרמיקה ויחליף באופן רשמי את יקי ודמני שכיהן עד כה בתפקיד לצד תפקידו כמנכ"ל אפריקה תעשיות.

 

תנאי נוסף אותו יצטרכו הצדדים להשלים בהקדם הינו קבלת אישור ביהמ"ש להסדר החוב, שכולל בין היתר פריסת חוב של 260 מיליון שקל והמרה של למעלה מ-400 מיליון שקל לכתבי הון צמיתים. החברה  הגישה ביום ביום חמישי האחרון בקשה דחופה לאישור ההסדר לביהמ"ש המחוזי שבלוד.

 

מיכל הלפרין הממונה על ההגבלים עסקיים מיכל הלפרין הממונה על ההגבלים עסקיים צילום: צביקה טישלר

 

 

ביום שלישי האחרון הודיעו הצדדים כי בתום משא ומתן הגיעו להסכם למכירת כלל האחזקות בחברת-הבת נגב קרמיקה לקרן ויולה קרדיט, בשיתוף קבוצה של משקיעים בראשותו של יריב לרנר, בעל השליטה בחברת קווינקו. העסקה צפויה לצאת לפועל עד לתאריך ה-8 במאי.

 

בתמורה להקצאת המניות יזרימו הרוכשים במועד העסקה כ-50 מיליון שקל לנגב וזאת בתוספת אופציה לסכום נוסף בהיקף של 25 מיליון שקל עד לתקופה בת שנתיים לאחר מועד החתימה - סכום כולל 75 מיליון שקל שיסווג כהלוואת בעלים.

 

לצד הזרמת הכספים, נחתם מתווה הסדר חוב בחברה, בהיקף של 263 מיליון שקל, חלק מחוב כולל בהיקף של 690 מיליון שקל שיש לנגב קרמיקה לחמשת הבנקים בשלב זה. על פי המתווה, הסכום (263 מיליון שקל) ייפרס לפרק זמן של 10-15 שנים לתשלומים חצי שנתיים החל משנתיים וחצי ממועד אישור ההסדר. התשלומים יישאו ריבית שנתית משתנה לפי שיעור של פריים פלוס 1%. יתרת החוב, סכום של 429 מיליון שקל, תומר לשטרי הון צמיתים של חברות בקבוצת נגב קרמיקה (נגב קרמיקה כוללת מספר חברות-בת) לכל אחד מהבנקים, שיוכלו להעמיד אותם לפירעון בעת אירוע של חדלות פירעון בכל אחת מן החברות.

 

כשיושלם התהליך תתנתק נגב קרמיקה באופן סופי מחברת אפריקה תעשיות. נגב קרמיקה שימשה כזרוע הפעילות של אפריקה תעשיות במגזר מוצרי הבית והיא הניבה לה הפסד של 440 מיליון שקל בשלוש השנים האחרונות. לנוכח מצבת החובות, מכירת החברה הייתה צעד בלתי-נמנע עבור אפריקה תעשיות שבשליטת אפריקה ישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x