$
בורסת ת"א

דיווח: טבע תמכור את החטיבה לבריאות האישה בעד 2 מיליארד דולר

לפי בלומברג, טבע עובדת עם מורגן סטנלי כדי למצוא קונה, ותתחיל את הליך המכירה כבר במאי הקרוב. המטרה: להקטין את החוב הענק של החברה, העומד על 37 מיליארד דולר

דרור רייך 09:5408.04.17

החוב הענק שטבע צריכה לשרת בעקבות הרכשה של אקטיביס נותן את אותותיו, סוכנות הידיעות בלומברג מפרסמת כי חברת התרופות הישראלית תעמיד למכירה את החטיבה לבריאות האישה תמורת עד 2 מיליארד דולר.

 

בבלומברג ציטטו אנשים המקורבים לנושא ושטבע בוחנת את מכירת עסקי הבריאות הנשים, במטרה לצמצם את החוב. עוד נאמר כי טבע עובדת עם מורגן סטנלי כדי למצוא קונה ותתחיל את תהליך המכירה כבר בחודש מאי הקרוב.

 

לאחר מסע רכישות לא מוצלח שכלל את רימסה המקסיקנית ואת אקטביס, ואת החטיבה הגנרית של אלרגן, טבע סוחבת גיבנת חוב של 37 מיליארד דולר, גבוה משווי השוק שלה.

 

בשבוע שעבר קיבלה טבע בשורות מעודדות - אישור של מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) לתרופת מקור להנטינגטון, בשם AUSTEDO. מדובר בטבליות לטיפול בכוריאה (מחולית) הקשורה במחלת הנטינגטון, שהוא המוצר השני בלבד למחלה שקיבל אישור. מדובר בהודעה טובה מאוד לטבע, והוכחה ברורה כי מולקולת SD809 עובדת ומהווה בסיס קליני איתן וארוך טווח. האנליסטים מעריכים כי האישור ייתרום מאות מיליוני דולרים בשנה להכנסות של טבע.

 

 

יצחק פטרבורג מנכ"ל טבע יצחק פטרבורג מנכ"ל טבע צילומים: עמית שעל, בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x