$
בורסת ת"א

מזור רובוטיקה מכרה 6 מערכות חדשות ברבעון הראשון - הצבר עומד על 14 מערכות

החברה המפתחת מכשור רפואי צופה לרבעון הראשון הכנסות של 11.5 מיליון דולר, בהשוואה ל-6.4 מיליון דולר ברבעון המקביל ושל 14 מיליון דולר ברבעון הרביעי

מיקי גרינפלד 12:0905.04.17

מזור רובוטיקה מפרסמת היום (ה') תחזית הכנסות לרבעון הראשון, במקביל לנתוני המערכות שמכרה במהלך התקופה: החברה צופה הכנסות של כ-11.5 מיליון דולר בסיכום שלושת החודשים הראשונים של השנה, בהשוואה ל-6.4 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנה שעברה.  

במהלך הרבעון קיבלה החברה הזמנות לשש מערכות הדגם החדש Mazor X בארה"ב. שתיים מההזמנות האמורות הנן למעשה מלקוחות שרכשו בעבר את מערכת הרנסאנס של מזור ושפונים עתה להחליפה במערכת החדשה יותר. ברבעון המקביל ב-2016 דיווחה על הזמנות של 5 מערכות רנסאנס. עוד עדכנה מזור על קבלת הזמנה לשדרוג מערכת רנסאנס לניתוחי מוח בשוק הבינלאומי - ההזמנה הועברה גם היא במהלך הרבעון הראשון.

 

מזור סיימה את הרבעון הראשון עם צבר הזמנות (שטרם סופקו) של 14 מערכות Mazor X. החברה מציינת כי היא מתכוונת לספק מערכות אלו במהלך השנה הנוכחית. את שנת 2016 סיימה מזור עם צבר הזמנות של 21 מערכות Mazor X.

 

את הרבעון הרביעי סיימה מזור עם הפסד של 3.1 מיליון דולר, או 7 סנט למניה, מול הפסד של 2.1 מיליון דולר או 5 סנט למניה ברבעון הרביעי של 2015 - התרחבות של 47%. ההפסד היה נמוך מציפיות האנליסטים: בשוק צפו לחברה הפסד של 3.750 מיליון דולר או של 11 סנט מניה. בשורת ההכנסות של הרבעון הרביעי רשמה החברה עלייה של 59% ל-14 מיליון דולר - בהשוואה ל-8.8 מיליון דולר ברבעון הרביעי של שנת 2015.

 

מזור רובוטיקה, המנוהלת על ידי אורי הדומי, עוסקת בפיתוח ומכירה של מכשור רפואי לניווט כלים כירורגיים בדיוק גבוה ובפולשנות מזערית בניתוחי עמוד שדרה וניתוחי מוח. החברה נהנתה השנה משתי התפתחויות עיקריות, הקשורות זו בזו: ראשית, השקת מערכת המזור X החדשה, שהצטרפה למערכת הרנסאנס של מזור ושמשכה לקוחות חדשים. שנית, יישום הסכם עם מדטרוניק לשיווק וקידום משותף של מערכות החברה החדשות.

 

מניית החברה הנמנית על מדד ת"א 90 (כמניה דואלית, במקביל למסחר בנאסד"ק) היתה אחת הכוכבות של הבורסה בת"א בשנת 2016, עם זינוק כולל של 119%. הטיפוס נמשך גם לתוך הרבעון הראשון, אותו סיימה המניה עם עלייה חדה של 24%.

 

 

מנכ"ל מזור אורי הדומי מנכ"ל מזור אורי הדומי צילום: אסף שילה- ישראל סאן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x