$
בורסת ת"א

פרוטרום רוכשת חברת טעמים צרפתית בתמורה ל-21.3 מיליון דולר

בפרוטרום ציינו כי עסקה זו, שמומנה באמצעות חוב בנקאי, אינה רכישה של נכס מהותי; הכנסות החברה בשנת 2016 עמד על 13 מיליון דולר

ניר טל 12:0404.04.17

חברת הטעמים פרוטרום מדווחת הבוקר (ג') על ריכשת מלוא האחזקות בחברת טעמים הצרפתית, רנה לורן (Rene Laurent), בתמורה ל-21.3 מיליון דולר. בפרוטרום ציינו כי עסקה זו, שמומנה באמצעות חוב בנקאי, אינה רכישה של נכס מהותי.

 

מדובר בחברת טעמים צרפתית ותיקה, העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של טעמים ומיצויים טבעיים. החברה מרכזת את פעילותה בשני אתרי ייצור והיא מחזיקה מרכז פיתוח בצרפת. "פעילותה סינרגטית לפעילותה של פרוטרום בתחום הטעמים, וכן לתחומי פעילותה של פרוטרום בתחומי המיצויים הטבעיים" נכתב בדיווח של החברה.

 

גם אורי יהודאי, נשיא מנכ"ל החברה התייחס לרכישה: "רכישת רנה לורן היא הרכישה הראשונה בתחום הטעמים שמבצעת פרוטרום בשוק הצרפתי הגדול והחשוב ורכישה ראשונה של מפעל למיצוי מצמחים במרוקו. בכוונתנו לשלב את תשתית המו"פ, השיווק והמכירות של רנה לורן, הן בתחום הטעמים המתוקים והם בתחום ה-Savory, עם תשתית המו"פ, השיווק והמכירות האירופאית של פרוטרום, על מנת למנף ולממש את אפשרויות ה-Cross-Selling הרבות בין הפעילויות ולמצות את הסינרגיות הרבות המתאפשרות משילוב פעילותה של רנה לורן עם פעילותה הקיימת המשמעותית של פרוטרום באירופה".

 

על פי ההסכם, טיירי וג'אן-לואי לורן, מנהלי החברה ובעלי השליטה החברה עד כה, ייקחו חלק בהמשך פעילות החברה לצד 100 מעובדיה. על פי הערכות שמצרפת החברה, והן בגדר הערכות בלבד, עמד מחזור ההכנסות השנתי של החברה על 13 מיליון דולר.  

 

אורי יהודאי מנכ"ל פרוטרום אורי יהודאי מנכ"ל פרוטרום צילום: תומי הרפז
בטל שלח
    לכל התגובות
    x