$
בורסת ת"א

שיכון ובינוי ממשיכה לצמוח: עלייה בהכנסות וברווח בשנת 2016

חברת הנדל"ן בשליטתה של שרי אריסון דיווחה על עלייה של 6% בהכנסות שהתסכמו בכ-5.4 מיליארד שקל; הרווח עלה ב-9% לכ-480 מיליון שקל

חברת הנדל"ן שיכון ובינויבשליטתה של שרי אריסון ממשיכה לצמוח, ומסכמת את שנת 2016 עם עלייה נאה בשורה העליונה ובשורה התחתונה. ההכנסות של חברת הנדל"ן הסתכמו בשנה שחלפה בכ-5.4 מיליארד שקל, עלייה של 6% לעומת כ-5.1 מיליארד שקל בשנת 2015.

הרווח הנקי של החברה בניהלו של ירון קריסי הסתכם ב-2016 בכ-480 מיליון שקל - עלייה של 9% לעומת השנה שקדמה לה. ברבעון האחרון של השנה עמד הרווח הנקי על כ-277 מיליון שקל, גידול של כ-280% לעומת הרבעון הרביעי של 2015. בנוסף, החברה הודיעה היום כי השלימה את העסקה להכנסת השותף לאחזקות הזכיין בפרויקט נתיבי הצפון, בעקבות כך תרשום החברה ברבעון הראשון 2017 רווח לפני מס בטווח שבין 60 מיליון שקל ל-70 מיליון.

 

שרי אריסון שרי אריסון

 

הכנסות החברה ב-2016 הושפעו לחיוב מביצוע עבודות בפרויקט הרכבת הקלה בתל אביב, התקדמות הביצוע בפרויקטי אנרגיה - תחנת כוח תרמו-סולארית באשלים ואגירה שאובה בגלבוע. בנוסף, תחילת הביצוע במגה פרויקטים של החברה ביבשת אמריקה - בטקסס ובקולומביה, ואכלוס בפעילות הנדל"ן בישראל תרמו גם כן לגידול בהכנסות.

 

ההאטה בקצב ביצוע העבודות בניגריה, אשר נעשתה בצורה יזומה, כמו גם פיחות בשער המטבע המקומי (ניירה), השפיעו מצדם על ירידה בהיקף ההכנסות של פעילות הקבלנות בחו"ל. בחברה מציינים עם זאת, כי פעילות זו שבה לסדירה ברבעון השלישי של 2016 והחברה גבתה סכום מצטבר של כ-160 מיליון דולר, הכולל גם מקדמות.

 

ירון קריסי מנכ"ל שיכון ובינוי ירון קריסי מנכ"ל שיכון ובינוי צילום: רמי זרנגר

הרווח התפעולי השנתי של הקבוצה הסתכם בכמיליארד שקל - גידול של כ-48% לעומת הרווח התפעולי שרשמה הקבוצה ב-2015. ברבעון הרביעי רשמה הקבוצה רווח תפעולי של כ-471 מיליון שקל - עלייה של כ-293% לעומת הרבעון הרביעי של 2015. ה-EBITDA השנתי צמח בכ-37% בהשוואה ל-2015. לפי החברה, העלייה ברווח התפעולי השנתי וב-EBITDA השנתי נבעה, בין היתר, כתוצאה מרישום מספר רווחי הון, ובהם הכנסת שותף בפרויקט כביש אגרה 'Cundinamarca' בקולומביה ברווח של כ-137 מיליון שקל, מימוש אחזקות החברה במפעיל מתקן ההתפלה בחדרה ברווח של כ-87 מיליון שקל והכנסת שותף ביזם פרויקט אגירה שאובה בגלבוע ברווח של כ-25 מיליון שקל.

 

ירון קריסי, מנכ”ל שיכון ובינוי: "אנו מסכמים שנה בהישגים משמעותיים בכל תחומי פעילותנו. אנו ממשיכים לבצע בהצלחה פרויקטי תשתית משמעותיים בארץ ובחו״ל תוך בניית צבר משמעותי לעתיד, שמסתכם בכ-13 מיליארד שקל בתחום הקבלנות. המשכנו במגמת ההרחבה של פעילות הנדל״ן שלנו בחו״ל, שהופכת אף היא לרגל משמעותית ומצטרפת לפעילות הנדל״ן שלנו בישראל. הרחבנו, העמקנו וביססנו את פעילותנו במימון, הקמה ותפעול של מגה פרויקטים בישראל ובעולם הן בתחומי הזכיינות והן בתחומי האנרגיה. היכולת לשלב בהצלחה ניסיון, ידע, יכולות ביצוע ותפעול והאיתנות של חברות קבוצת שיכון ובינוי באים לכדי ביטוי גם השנה בתוצאות וימשיכו לבוא לכדי ביטוי בפעילותה של שיכון ובינוי בעתיד".

 

משה לחמני, יו"ר שיכון ובינוי: "שיכון ובינוי מסיימת שנה מצוינת. העלייה העקבית ברווח הנקי בשנים האחרונות עולה בקנה אחד עם אסטרטגיית הצמיחה האחראית של הקבוצה, והינה תוצאה מיישום מוצלח של גיוון תחומי הפעילות וניהול סיכונים אפקטיבי. ביצענו השנה 3 סגירות פיננסיות בהיקף מצטבר של 2.7 מיליארד דולר, ובכך השלמנו את השלב הראשון ביישום היעד האסטרטגי Go West. הניסיון, הידע והמצוינות המקצועית שמלווים אותנו בעשייה השוטפת, בישראל ובחו"ל, ישמשו מקפצה להמשך צמיחה עתידית - באזורי פעולה ובתחומי פעילות קיימים וחדשים".

 

פרויקט של שיכון ובינוי בניגריה פרויקט של שיכון ובינוי בניגריה צילום: יוטיוב

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x