שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

האיחוד האירופי אישר את המיזוג בין דאו לדופונט ב-77 מיליארד דולר

האישור מחייב את דופונט למכור חלק ניכר מחטיבת המדבירים. זהו המיזוג הראשון לזכות באישור מבין שלוש עסקאות ענק שיעצבו מחדש את התעשייה העולמית בתחום. העסקה ממתינה לאישור הרגולטורים בארה"ב

שירות כלכליסט 17:2227.03.17
האיחוד האירופי אישר את המיזוג המתוכנן בין חברות הכימיקלים דאו כמיקל (Dow Chemical Co.) ודופונט (DuPont) ב-77 מיליארד דולר. עם זאת, האישור מחייב את דופונט למכור חלק ניכר מחטיבת המדבירים.

 

המיזוג, עליו הוכרז כבר בשנה שעברה, הוא הראשון לזכות באישור המיוחל של האיחוד האירופי מבין שלוש עסקאות ענק שיעצבו מחדש את תעשיית האגרו כימיקלים העולמית. השתיים האחרות הן התכנון של באייר לרכוש את מונסנטו וההסכמה של צ'יינה נשיונל כמיקל לרכוש את סינג'נטה.

 

דאו כמיקל דאו כמיקל צילום: בלומברג

 

"אישור הרגולטורים הוא אבן דרך שמהווה צעד משמעותי לקראת השלמת המיזוג, שיוביל לפיצול לשלוש חברות שייסחרו בנפרד", נמסר בהצהרה משותפת של שתי החברות.

 

על מנת לזכות באישור, התחייבו החברות למכור חלקים מחטיבת המדבירים של דופונט ואת מחלקת המחקר והפיתוח הנלווית, וכן דאו תידרש למכור את חטיבת החומצות הקופולימריות. "ההחלטה שלנו מבטיחה שהמיזוג בין דאו ודופונט לא יפחית את התחרות על מדבירים קיימים או יפגע בתחרות למוצרים טובים ובטוחים יותר בעתיד", מסרה מרגרט וסטגר, נציבת האיחוד האירופי לתחרות.

 

כעת זקוקה העסקה לאישור הרגולטורים בארה"ב, כשההערכה היא שמשרד המשפטים האמריקאי ידרוש מהחברות למכור נכסים נוספים לפני שיאשר את המיזוג. וסטגר מסרה לאחר מתן האישור כי הם פעלו בשיתוף עם הרשויות בארה"ב וכן עם הממונים על ההגבלים העסקיים בברזיל, קנדה, צ'ילה, סין ודרום אפריקה. עם זאת, הוסיפה כי אינה יודעת אם המסקנות אליהן יגיעו האמריקאים "יתאימו לגמרי" עם אלו של האיחוד האירופי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x