$
בורסת ת"א

דוחות שגריר חושפים: מיזם השכרת הרכב Car2go עבר לרווח של 3 מיליון שקל ב-2016

שגריר שפוצלה לפני כשנה מפוינטר דיווחה על עלייה בהכנסות וברווח הנקי - וכם על מדיניות דיבידנד חדשה לחלק לבעלי המניות באופן קבוע 50% מהרווח הנקי

ניר טל 12:0322.03.17

קרוב לשנה עברה מאז החלה קבוצת שגריר, המספקת שירותי דרך לחברות הביטוח, להיסחר בתל אביב כחברה עצמאית במסגרת הפיצול מפוינטר. היום (ד') היא מודיעה על אימוץ מדיניות דיבידנד לחלוקת 50% מהרווח הנקי לבעלי המניות בכל שנה. כחלק מאימוץ המדיניות תחלק החברה דיבידנד מזערי בהיקף של 600 אלף שקל.

 

קבוצת שגריר מסכמת את שנת 2016 כשבשורה התחתונה היא רושמת רווח נקי של 9 מיליון שקל בהשוואה להפסד של קרוב ל-6 מיליון שקל בשנת 2015. הסיבה המרכזית לשיפור בתוצאות החברה נעוצה בגידול במחזור ההכנסות (14.3%) שלה במהלך השנה כמו גם מקיטון בהוצאות המימון.

מה דעתך על מניית שגריר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

שגריר מדווחת על שני מגזרי פעילות מרכזיים. הראשון, תחום שירותי הדרך, ובמסגרתו היא מספקת שירותים לחברות ביטוח בעיקר. מגזר זה הניב מחזור הכנסות שנתי של 160 מיליון שקל, גידול של 12% בהשוואה להכנסות של 142 מיליון שקל בשנת 2015. במגזר זה הצליחה החברה לתרגם את הגידול בהכנסות לרווח תפעולי של 6 מיליון שקל.

 

הסבר אחד לגידול במכירות החברה במגזר שירותי דרך מיוחס לגידול של 26% בהיקף הלקוחות בתחום שירותי הגרירה. מדובר על מצבת של 900 אלף לקוחות. חשוב לציין, 50% מהכנסות החברה מגיעות מהמנויים שלה בשירותים שאותם היא מספקת.

 

התחום השני עליו מדווחת החברה הוא השכרה ושיתוף רכבים באמצעות חברת הבת Car2go. מגזר זה ייצר הכנסות בהיקף של 20 מיליון שקל, עלייה של 11%. מגזר זה הניב לחברה רווח של 3 מיליון שקל במהלך השנה לעומת הפסד תפעולי בשנה שעברה. הרווח מיוחס, בין היתר, להקמת מערך הרכב השיתופי "אוטו-תל" בשיתוף עיריית תל אביב.

 

ה-EBITDA של החברה הסתכם בכ-17 מיליון שקל בהשוואה ל-10 מיליון שקל בשנת 2015, והוא משקף שיעור רווחיות של 9.4% מההכנסות. ובסיכום השנה ייצרה החברה תזרים מזומנים של 13.6 מיליון שקל מפעילות שוטפת.

 

אחד הגורמים המשפיעים על תוצאות החברה הינה כמות הרכבים בארץ שנמצאת במגמת עלייה בשנים האחרונות. בתחילת החודש דיווחה החברה על כך שחתמה על הסכם שירותים עם משטרת ישראל, שאמור להזרים לקופתה הכנסות שנתיות מוערכות בהיקף של 17 מיליון שקל.

אוטו תל אוטו תל

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x