• תפריט
בורסת ת"א

אלוני חץ ומיטב דש הכריעו לטובת גולדפינגר במאבק השליטה במדיפאואר

אסיפת בעלי המניות של מדיפאואר אישרה שכר בעלות של 288 אלף דולר בשנה ליו"ר יאיר גולדפינגר, למרות התנגדות חריפה של שותפו לשעבר ספי ויגיסר

אלי שמעוני 07:0821.03.17
האסיפה הכללית של בעלי מניות מדיפאואר אישרה את מדיניות התגמול של בכירי החברה - והכריעה את המחלוקת בין בעל השליטה והיו"ר יאיר גולדפינגר (51.9%) לבעל מניות המיעוט ספי ויגיסר (12.9%) לטובת גולדפינגר. השניים, שהיו בעבר שותפים במפתחת ICQ מיראביליס, התעמתו לאחרונה סביב תנאי השכר של שלושת נושאי המשרה הבכירים במדיפאואר, ובכללם היו"ר גולדפינגר. מדיניות התגמול הקודמת לא עברה את אישור בעלי המניות בינואר האחרון.

 

בתחילת החודש פרסם ויגיסר מכתב לחברה שבו הוא מבקש הבהרות לגבי מדיניות התגמול העדכנית. "לדאבוננו, הפגמים המהותיים שנכללו במדיניות התגמול הראשונית והובאה להצבעה על ידי החברה, לא טופלו", כתבו עורכי דינו. דירקטוריון מדיפאואר לא נותר חייב, ודיווח בתגובה לבורסה כי "החברה דוחה מכל וכל את טענותיו של ויגיסר". ויגיסר מתח ביקורת על סכומי התגמול, על צורת ההצגה של מדיניות התגמול ואף העלה תהיות לגבי יכולתו של גולדפינגר לשמש יו"ר.

 

בעקבות מגעים בין מדיפאואר לחברת הייעוץ אנטרופי, תיקנה החברה את מדיניות התגמול שהובאה לאסיפה אתמול. התיקון נגע בעיקר לאחריות המשפטית של נושאי המשרה, ולא לסכומי השכר. לפי התיקון שהציעה אנטרופי והתקבל בחברה, כתבי פטור של נושאי משרה לא יחולו על החלטה או עסקה שלבעל השליטה או לנושא משרה כלשהו בחברה יש בה עניין אישי.

 

יאיר גולדפינגר יאיר גולדפינגר צילום: עמית שעל

 

במסגרת המדיניות החדשה אושרה לגולדפינגר שכר בעלות שנתית של 288 אלף דולר, חרף התנגדויות חוזרות ונשנות של ויגיסר. ההחלטה אושרה באסיפה ברוב של 59% מתוך אלה שאינם בעלי עניין אישי. כלומר, בניכוי קולות ההצבעה של גולדפינגר. מי שהכריע בפועל את הכף היא חברת הנדל"ן אלוני חץ, שבשליטת נתן חץ, המחזיקה ב־10.9% ממניות מדי פאור. גם בית ההשקעות מיטב דש המחזיק כ־7% ממדיפאואר הצביע בעד ההחלטה.

 

מדיפאואר היא חברת נדל"ן מניב יחסית הנסחרת לפי שווי שוק של כ־150 מיליון שקל. היא הוקמה על ידי אבי גולדברג ויו"ר רשות השידור לשעבר משה גביש ב־2001. כשנתיים לאחר מכן הוכנסו לחברה שותפים, בהם ויגיסר וגולדפינגר. החברה הונפקה לראשונה ב־2007 לפי שווי של כ־125 מיליון שקל, אולם נקלעה לקשיים ונמחקה. בינואר 2017 הונפקה מדיפאואר מחדש בתל אביב.

 

 

לכתבות נוספות בנושא שוק ההון 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x