$
בורסת ת"א

איגוד בתי ההשקעות: "הקצאת האג"ח המיועדות תפלה לרעה מאות אלפי פנסיונרים"

יוליה מרוז, מנכ"לית האיגוד, טוענת שההמלצות של האוצר בנוגע לחסכון הפנסיוני תפלה לרעה פנסיונרים בקופת גמל בהשוואה לפנסיונרים בקרן פנסיה

רחלי בינדמן 12:3709.03.17

"משמעות המלצות הצוות להגברת הוודאות בחיסכון הפנסיוני, בראשות מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, היא אפלייה חמורה למאות אלפי הפנסיונרים החוסכים בקופות הגמל." כך אומרת היום (ה') יוליה מרוז מנכ"לית איגוד בתי ההשקעות.

 

"פנסיונר בקופת גמל מופלה לרעה בשיעור של למעלה מ-30% בהשוואה לפנסיונר בקרן פנסיה. פנסיונר בקופת גמל יקבל קצבה של 3,775 שקלים, בעוד חברו מקרן הפנסיה יקבל 5,472 שקלים - הבדל של כ-50% ", ממשיכה מרוז.

 

"הצוות מצדיק את מתן אג"ח מיועדות לפנסיונרים בקרנות פנסיה, בשל חשיבות היציבות בגובה הקצבה שמקבל הפנסיונר ומניעת תנודתיות בה. אם כך, מה ההבדל בין פנסיונר בקופת גמל לקרן פנסיה? מדוע לפגוע בציבור כה רחב ללא הצדקה - ובמיוחד לעת זיקנה?" טוענים באיגוד בתי ההשקעות.

 

לדברי מרוז, "משרד האוצר מתעלם ברגל גסה מדיון שמתקיים בימים אלה בבית המשפט העליון, במסגרתו כבר נאמר כי הנושא מדיר שינה מעיני בית המשפט העליון וכי מדובר בדיון של 'אל תשליכני לעת זיקנה'. בג"צ כבר ביקש ממשרד האוצר להסביר את האפליה בין קופות הגמל לקופות הפנסיה ובפרט זו המתייחסת לציבור הפנסיונרים. כעת, במקום להמתין לפסיקה ולמרות חשיבות הנושא, משרד האוצר מוציא לפועל רפורמה שמחריפה את הבעיה הקיימת – במקום לתקן אותה. צר לנו, כי במקום לנצל את עבודת הצוות להקטנת הריכוזיות הקיימת בשוק ולצמצום דמי הניהול לציבור הפנסיונרים, בחר הצוות לקבע את המצב הקיים בהקצאת אג"ח מיועדות לקרנות פנסיה בלבד".

 

 צילום: pixabay

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x