$
בורסת ת"א

אנטרופי מתנגדת להכפלת המענק למנכ"לית תיגבור

חברת כוח האדם ביקשה לאשר לאורית בנבנישתי, המנכ"לית ובעלת השליטה תקרת מענק של 8 משכורות במקום מענק של 4 משכורות, כשהבונוס מבוסס על הרווח התפעולי. אנטרופי: "היקפי המענק עשויים להיות גבוהים מהמקובל"

ניר טל 07:0309.03.17
חברת כוח האדם תיגבור הנסחרת בבורסה ונמצאת בשליטת משפחת בנבנישתי דחתה השבוע אסיפה לאישור מדיניות תגמול חדשה למנהלי החברה, על רקע התנגדות חברת הייעוץ אנטרופי להכפלת הבונוס למנכ"לית החברה ומבלי השליטה בה אורית בנבנישתי.

 

עוד בטרם הספיקה תיגבור לדחות את האסיפה, אנטרופי שלחה לגופים המוסדיים המשתמשים בשירותיה את חוות הדעת שלפיה היא ממליצה להתנגד להעלאת תקרת המענק של המנכ"לית מארבע משכורות לשמונה משכורות. זאת בשים לב לתגמול הקבוע הגבוה של המנכ"לית, לצד מנגנון המענק אשר "אינו משוכלל מספיק", כך לפי אנטרופי, ולכך ש"היקפי המענק העשויים להשתלם למנכ"לית גבוהים ביחס למקובל".

 

אורית בנבנישתי נהנתה ב־2015 מעלות שכר שוטפת של 1.67 מיליון שקל, ואילו הנשיאה רינה בנבנישתי, אמה של המנכ"לית, נהנתה משכר בעלות שנתית של 1.2 מיליון שקל. באנטרופי טוענים כי "מנגנון המענק מאתגר את המנכ"לית במידה מועטה, זאת לאור תוצאות החברה בשנים האחרונות", ודורשים להוסיף מנגנון של קיזוז הפסדים למענק.

 

עלות השכר השנתית של מנכ"לית תיגבור עלות השכר השנתית של מנכ"לית תיגבור

 

לפי מדיניות התגמול המוצעת, המנכ"לית תוכל לקבל שמונה משכורות בונוס — 680 אלף שקל לפי השכר ב־2015 — אם הרווח התפעולי השנתי של תיגבור יעמוד על 15 מיליון שקל ויותר. אם הרווח התפעולי יעמוד על 15–13 מיליון שקל, היא תזכה למענק של שש משכורות. רווח תפעולי של 13–12 מיליון שקל יזכה אותה בארבע משכורות בונוס. הרווח התפעולי של תיגבור בינואר־ספטמבר 2016 עמד על 9 מיליון שקל, המשקפים רווח שנתי של 12 מיליון שקל.

 

באנטרופי מציינים כי לו המנגנון המוצע היה מוחל בשנים האחרונות, היתה המנכ"לית זכאית למענקים בשיעור גבוה יותר מאלה שקיבלה בפועל. בנוסף, לטענת אנטרופי, המנגנון למענק מחושב על בסיס רווח תפעולי מתואם ולא על בסיס רווח נקי כנדרש.

 

אנטרופי גם מציינת כי העבירה את עמדתה לחברה ביחס לשכר השוטף של בנבנישתי, שלפיה הובהר כי אף שאנטרופי אישרה אותו בעבר, "ככל שביצועי החברה לא יתאמו את תנאי השכר, נתנגד לאישורים מחדש (ככל שלא יפחתו)".

 

באנטרופי מציינים עוד כי תיגבור שוכרת מבעלי השליטה ומחברות שבבעלותם סניפים ומשרדים שמהם היא פועלת. נכון לסוף 2015, תיגבור שוכרת מבעלי השליטה כ־1,100 מ"ר במחירים שנעים בטווח שבין 8 ל־25 דולר למ"ר. להערכת תיגבור, סכומי השכירות משקפים תנאי שוק מקובלים. בכל אחת מהשנים 2015–2013 הסתכמו דמי השכירות שקיבלו בעלי השליטה ב־804 אלף שקל, כאשר 564 אלף שקל מתוכם, במהלך 2015, יוחסו לרינה בנבנישתי, והיתרה, 219 אלף שקל, יוחסה לאורית בנבנישתי. עסקאות אלו לא הועברו לאישור בעלי מניות המיעוט בשל סיווגן כזניחות.

 

מתיגבור נמסר בתגובה: "אכן מתקיים מו"מ עם המוסדיים על אישור מדיניות התגמול. אין לנו מה להוסיף מעבר לדיווח לבורסה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x