$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

בעלי השליטה משיבים אש: "מנהלי בראק אן וי הסתירו מידע והציגו באור כוזב עובדות אחרות"

בתגובה לדרישת פסגות לחשוף את הסיבות לבקשתם של בעלי השליטה בחברת הנדל"ן לפטר את הדח"צ רוברט ישראל, כתבו אתמול בעלי השליטה כי הנהלת החברה והדירקטוריון, שהתנגדו לפיטורים, פועלים ממניעים לא ברורים ואינם מדווחים אמת

אורן פרוינד 07:0409.03.17

הן ההנהלה והן בעלי השליטה בחברת בראק אן ויעדיין לא מספקים תשובות ברורות לגבי מאבק הכוחות שהתגלע בינם בשל רצונם של בעלי השליטה לפטר את הדירקטור הבלתי תלוי רוברט ישראל. מהלך זה זכה להתנגדות פומבית של שני המנכ"לים אופיר רחמים וגל טננבאום ושאר חברי הדירקטוריון. מכתב שנשלח אתמול מחברת BCRE, שדרכה מחזיקים שמעון ויינטרוב ורונן פלד בשליטה בבראק אן וי ואשר הגיע לידי "כלכליסט" מייחס להנהלת בראק אן וי דיווחים שאינם אמת.

 

 

מכתב זה בא בתגובה למכתב הנוקב ששלח בית השקעות פסגות (בעל עניין בחברה) שדרש תשובות לגבי בקשת הפיטורין, והוה שופך קצת אור על הסכסוך שבין ההנהלה לבין בעלי השליטה.בבית ההשקעות דרשו מבעלי השליטה בחברת הנדל"ן לדעת מהו הרקע אשר עליו מתבסס אותו "העדר אמון" בדירקטור, ואשר הביא להחלטה לפטרו. כמו כן, הם דרשו פירוט מלא בדבר הנסיבות המדויקות שביססו את אותו חוסר אמון; האם יש קשר בין הרצון לשנות דירקטוריון ובין מצבה של החברה־האם BCRE; מדוע נדרש מינויים של שלושה דירקטורים חלף דירקטור בלתי תלוי אחד?; האם הדירקטורים שבעלי השליטה מבקשים למנות כעת יהיו בלתי תלויים?; והאם המהלך של החלפת הדירקטורים משרת את האינטרסים ארוכי הטווח של החברה ושל בעלי המניות בה, לרבות בעלי מניות המיעוט.

 

"כיצד דירקטוריון של חברה ציבורית יכול לנהל דיון חשוב כל כך ולהגיע למסקנה כזו חותכת, מבלי אפילו לקיים חקירה ראשונית ולבקש מידע נוסף?" השיבו ב־BCRE לפסגות, לגבי ההחלטתה של ההנהלה להתנגד לבקשת הפיטורין. "מה היו הסיבות לדחייה הבוטה הזו? האם הגיוני לצפות שהנהלה של חברה ציבורית תקיים קמפיין פומבי לטובת דירקטור חיצוני, והאם עדיין ניתן להגדיר אותו כדירקטור חיצוני בנסיבות שכאלה?" לגבי הרצון לפטר את הדירקטור כתבו ב־BCRE: "בנוגע לבקשה לסיים את כהונתו של מר ישראל, עלינו לציין ראשית שאנחנו מצרים על כך שהנהלת החברה הפכה את הבקשה שלנו, שהיא חלק מהזכויות האינהרנטיות של כל בעל מניות מרכזי, לחלק מדיון פומבי, ובכך אילצה אותנו לדון באופן פומבי בתכונות ולמרבה הצער גם בחסרונות של אדם.

 

נכס של בראק אן וי נכס של בראק אן וי

 

הסיבות לבקשתנו לסיים את כהונתו של מר ישראל נובעות מהתנהגותו האישית הלא מקובלת, שאמנם הייתה ידועה עוד לפני מינויו מחדש אך הוסלמה משמעותית בתקופה האחרונה. ההתנהלות הזו המשיכה על אף מאמצים מסוימים לגרום לו לשנות את התנהגותו.

 

"הדו"ח של ההנהלה השמיט עובדות מהותיות והציג באור כוזב עובדות אחרות. נשמח לספק לכם בהמשך את המידע המבוקש כדי שתבינו את התמונה המלאה". עוד כתבו בעלי השליטה, "אנחנו מבינים מהחששות שהבעתם במכתב שהבקשה שלנו נתפסת כ'יוצאת דופן' או 'בעייתית', ושהחששות הללו מבוססים על הבנה חלקית ולא נכונה של נושא הדו"ח הציבורי של בראק אן וי, שהשמיט עובדות מהותיות והציג באור כוזב עובדות אחרות"

 

הנהלת בראק אן וי הגיבה אתמול לפניית "כלכליסט" לגבי הטענות שהועלו על ידי בעלי השליטה ואמרה: "ההאשמה של בעלי השליטה זה מסך עשן שנועד לכסות על דברים אחרים. יש רקע שאי אפשר לדבר עליו שממנו נובע הרצון שלהם לפטר את רוברט ישראל" עוד הם טענו לחוסר יציבות בגרסה של בעלי השליטה: "במכתב שקיבלנו מבעלת השליטה הם כתבו שרוצים לפטרו בגלל 'העדר אמון'. עכשיו הם כבר מדברים על התנהגות בלתי הולמת, כלומר הגרסה שלהם משתנה כל הזמן".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x