$
בורסת ת"א

פסגות במכתב לבראק אן.וי: "הדחת הדירקטור חריגה ובעייתית, אנו דורשים הסברים"

בית ההשקעות, המחזיק ב-5.1% ממניות חברת הנדל"ן בשווי 125 מיליון שקל, שלח מכתב להנהלת החברה לאחר היוודע המאבק בין ההנהלה לבין בעלי השליטה בנוגע להדחתו של הדירקטור הבלתי תלוי רוברט ישראל

אורן פרוינד 17:4406.03.17

בית ההשקעות פסגות, בניהולו של ברק סורני, שלח היום (ב') מכתב חריג להנהלת חברת בראק אן.וי לאחר היוודע על המאבק בין ההנהלה לבין בעלי השליטה, שמעון ויינטרוב ורונן פלד, בנוגע לפיטוריו של הדירקטור הבלתי תלוי רוברט ישראל. פסגות הוא בעל עניין בבראק אן.וי עם אחזקה של 5.1% באמצעות קופות הגמל, תעודות הסל וקרנות הנאמנות שלו - אחזקה בשווי כולל של 125 מיליון שקל.

בפסגות כתבו כי הם הופתעו לקרוא את הודעת החברה בקשר לפיטורין הדרושים של רוברט ישראל, המכהן מזה חמש וחצי שנים כדירקטור בחברה, וזאת בנימוק של היעדר אמון: "קראנו את תגובת הדירקטוריון הדוחה מכל וכל טענות אלה והמביע את תמיכתו הרבה במר ישראל אשר כהונתו חודשה לפני חמישה חודשים בלבד לאחר שאושרה על ידכם. אנו רואים מהלך זה כמהלך חריג ובעייתי ולפיכך נבקש את ההתייחסות שלכם לשאלות".

 

בבית ההשקעות דרשו מהנהלת חברת הנדל"ן לדעת מהו הרקע אשר עליו מתבסס אותו "העדר אמון" בדירקטור. כמו כן, הם דורשים פירוט מלא בדבר הנסיבות המדויקות שביססו את אותו חוסר אמון; האם יש קשר בין הרצון לשנות דירקטוריון ובין מצבה של חברת האם BCRE; מדוע נדרש מינויים של שלושה דירקטורים חלף דירקטור בלתי תלוי אחד?; האם הדירקטורים שדורשים כעת למנות יהיו בלתי תלויים?; האם המהלך של החלפת הדירקטורים משרת את האינטרסים ארוכי הטווח של החברה ושל בעלי המניות בה לרבות בעלי מניות המיעוט. בפסגות ציינו כי בהתאם לתשובות הם ישקלו את צעדיהם, זאת במטרה להגן על זכויות לקוחותיהם.

 

ברק סורני, מנכ"ל פסגות ברק סורני, מנכ"ל פסגות צילום: גיא חמוי

 

חברת BCRE נסחרת בבורסת לונדון לפי שווי של 187 מיליון דולר ומלבד האחזקה בבראק אן.וי היא פועלת גם בשוקי הנדל"ן של רוסיה וארה"ב באמצעות שתי חברות פרטיות. חברת BCRE הודיעה אתמול כי היא מעוניינת לפטר את הדירקטור הבלתי תלוי של בראק אן.וי, רוברט ישראל, אזרח הולנדי שמתגורר בהולנד ובעל חברה לייעוץ עסקי, מהדירקטוריון בשל "היעדר אמון מצד בעלת העניין". מנגד, היא מבקשת למנות שלושה דירקטורים חדשים מטעמה לדירקטוריון שמונה היום שבעה חברים, אחד מהם הוא המנכ"ל שלה אריאל פודרויסקי.

 

הדירקטוריון והמנכ"לים של בראק אן.וי הודיעו בצעד תקדימי כי הם מתנגדים לבקשת הפיטורים של הדירקטור הבלתי תלוי וציינו כי הם "דוחים על הסף ומכל וכל את האמירה של בעלת העניין בדבר "היעדר האמון" בישראל רוברט ולעניין זה יודגש כי מר ישראל רוברט מכהן כדירקטור בלתי תלוי בדירקטוריון החברה כחמש שנים וחצי, יותר מכל חבר וכי בתקופת כהונתו זו צבר ניסיון רב וידע לגבי עסקי החברה ותרם רבות להצלחתה העסקית של החברה ובו בעת לביסוס דירקטוריון החברה כדירקטוריון מקצועי ועצמאי הפועל בהתאם לעקרונות ממשל תאגידי נאותים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x