$
שווקי חו"ל

העסקה נחתמה: פיז'ו רוכשת את אופל ב-1.3 מיליארד יורו

המוכרת ג'נרל מוטורס תקבל 560 מיליון יורו במניות ואת יתרת הסכום באופציות לרכישת 4.2% ממניות פיז'ו-סיטרואן. פיז'ו והבנק הצרפתי BNP פאריבה ירכשו במקביל את הפעילות הפיננסית של אופל ב-900 מיליון יורו

מיקי גרינפלד 10:0206.03.17

נסגרה עסקת אופל של פיז'ו-GM. חברת PSA, הבעלים של פיז'ו-סיטרואן הודיעה היום (ב') על סגירת עסקת הרכישה של אופל מידי ג'נרל מוטורס (PSA רוכשת גם את פעילות ווקסהול של אופל בבריטניה).  

התמורה בעסקת המכוניות תעמוד על 1.3 מיליארד יורו. יצרנית המכוניות הגדולה בארה"ב תקבל 670 מיליון יורו במניות ו-650 מיליון יורו באופציות לרכישת 4.2% מניות PSA שייכנסו לתוקף בעוד 5 שנים. פיזו' הודיעה כי היא מתכננת חיסכון בעלויות בהיקף של 1.7 מיליארד יורו עד 20126.

 

כחלק מהעסקה, PSA והבנק הצרפתי BNP Paribas ירכשו בחלוקה שווה (50% לכל חברה) את הזרוע הפיננסית של אופל/ווקסהול, תמורת סכום כולל 900 מיליון יורו (450 מיליון יורו כל חברה). לפיכך, ג'נרל מוטורס תקבל בעסקה תמורה כוללת של 2.2 מיליארד יורו.

 

"אנו בטוחים שתמיכה שלנו תוביל למפנה חיובי בפעילות אופל-ווקסהול", אמר מנכ"ל PSA קרלוס טאבארס (Carlos Tavares). הרכישה הופכת את הקבוצה הצרפתית ליצרנית המכוניות השנייה בגודלה באירופה במכירות, עם נתח שוק של 16% על פי נתוני 2016 (ובכך היא עוקפת את המתחרה רנו) - ובכך היא עוקפת את המתחרה המקומית רנו. פולקסווגן היא החברה הגדולה באירופה, עם נתח שוק של 24% ב-2016.

 

עם השלמת העסקה יוצאת למעשה GM מפעילות ייצור באירופה. אופל מוכרת כמיליון מכוניות בשנה באירופה ומכירתה תחתוך כ-10% ממחזור המכירות השנתי של ג'נרל מוטורס. על הירידה המשמעותית במחזור תחפה היציאה מהפעילות המפסידה. אופל רושמת הפסד שנתי באופן עקבי החל משנת 1999, בשיעור ממוצע של כמיליארד דולר בשנה.

 

 אופל מוקה אופל מוקה צילום: אופל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x