$
בורסת ת"א

מאבק בבראק אן.וי: בעלי השליטה רוצים לפטר דירקטור, המנכ"לים והדירקטוריון מתנגדים

שמעון ויינטרוב ורונן פלד, בעלי שליטה בחברת הנדל"ן, מעוניינים לפטר את הדירקטור הבלתי תלוי, רוברט ישראל, בשל "היעדר אמון"; הדירקטוריון והמנכ"לים של בראק אן.וי: "אנו דוחים על הסף ומכל וכל את האמירה של בעלת העניין"

אורן פרוינד 16:1705.03.17

אחת ההודעות החריגות ביותר הוצאה היום (א') על ידי חברת הנדל"ן בראק אן.וילמשקיעיה בבורסה בתל אביב. ההודעה הזו חשפה סכסוך בין הנהלת החברה בראשות שני המנכ"לים גל טננבאום ואופיר רחמים, לבין שני בעלי השליטה בחברה, שמעון ויינטרוב ורונן פלד, שמחזיקים (25%) בשליטה בבראק אן.וי באמצעות חברת BCRE - Brack Capital Real Estate Investments שבשליטתם.

 

מה דעתך על מניית בראק אן וי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

חברת BCRE נסחרת בבורסת לונדון לפי שווי של 187 מיליון דולר ומלבד האחזקה בבראק אן וי היא פועלת גם בשוקי הנדל"ן של רוסיה וארה"ב באמצעות שתי חברות פרטיות.

 

חברת BCRE הודיעה היום כי היא מעוניינת לפטר את הדירקטור הבלתי תלוי של בראק אן.וי רוברט ישראל, אזרח הולנדי שמתגורר בהולנד ובעל חברה לייעוץ עסקי, מהדירקטוריון בשל "היעדר אמון מצד בעלת העניין". מנגד, היא מבקשת למנות שלושה דירקטורים חדשים מטעמה לדירקטוריון שמונה היום שבעה חברים, אחד מהם הוא המנכ"ל שלה אריאל פודרויסקי.

 

הדירקטוריון והמנכ"לים של בראק אן.וי הודיעו בצעד תקדימי כי הם מתנגדים לבקשת הפיטורים של הדירקטור הבלתי תלוי וציינו כי הם "דוחים על הסף ומכל וכל את האמירה של בעלת העניין בדבר "היעדר האמון" בישראל רוברט ולעניין זה יודגש כי מר ישראל רוברט מכהן כדירקטור בלתי תלוי בדירקטוריון החברה כחמש שנים וחצי, יותר מכל חבר וכי בתקופת כהונתו זו צבר ניסיון רב וידע לגבי עסקי החברה ותרם רבות להצלחתה העסקית של החברה ובו בעת לביסוס דירקטוריון החברה כדירקטוריון מקצועי ועצמאי הפועל בהתאם לעקרונות ממשל תאגידי נאותים."

 

נכס של בראק אן.וי נכס של בראק אן.וי

 

ישראל הוא חבר אחד מתוך שלושה חברים בוועדת הביקורת של החברה שאחראית בין השאר של אישור חלוקת דיבידנדים, הדוחות הכספיים ושכר הבכירים. שני החברים הנוספים הם הדירקטורים החיצוניים ואן דן הובל ו-ואן הסל ווילאם, אולם לפי התקנון דירקטורים חיצוניים לא ניתן לפטר.

 

שני הצדדים סיפקו הסבר שונה לבקשת הפיטורין המוזרה של ישראל. מצדה של חברת BCRE נטען כפי שנכתב בדיווח כי מדובר באיש שאינו נעים הליכות ובעל התנהגות גסה ומשכך החליטו לפטר אותו מהדירקטוריון. אלא שהם לא הצליחו לספק הסבר משכנע מדוע בכל זאת העסיקו אותו בחמש השנים האחרונות ואף חידשו את הסכם העסקתו רק באוקטובר האחרון. מצידה של ההנהלה הועברו מסרים אחרים. לטענתם מדובר בתחילתו של תהליך ארוך טווח בינם לבין בעלי השליטה בכל הקשור לניהול החברה והתכניות שלה לטווח הרחוק.

 

ייתכן והפיטורים קשורים למצבה של חברת האם BCRE והצורך שלה במזומנים. רק לאחרונה גייסה החברה בבורסת לונדון אג"ח בריבית דולרית גבוהה של 6.5% בהיקף של 100 מיליון דולר. מנייתה קרסה בשלוש השנים האחרונות ב-30% בבורסת לונדון בזמן שמניית בראק אן.וי שפועלת בשוק הנדל"ן למגורים המניב של גרמניה רשמה זינוק של 60% באותה תקופה. למעשה בראק אן.וי היא הפעילות המצליחה ביותר של BCRE. הפעילות שלה ברוסיה סבלה כמו כל החברות מהמצב הכלכלי הרעוע ומירידת שווי בכנסים. בארה"ב החברה מבצעת שני פרויקטים יזמיים במנהטן בשוק הדירות שהתקרר לאחרונה.

 

מחברת BCRE נמסר: "התנהגותו של הדירקטור במהלך החודשים האחרונים, הביאה אותנו לצערנו לפנות אל חברת בראק אן.וי בבקשה להביא לסיום כהונתו של הדירקטור האמור. החברה סבורה, כי על הדירקטורים המכהנים בקבוצה ובחברות שבשליטתה להקפיד על התנהגות אישית ראויה, והיא תמשיך להקפיד על נושא זה גם בעתיד".

 

לגבי מצב הנזילות של החברה והרצון למשוך דיבידנד טענו ב-BCRE כי "במידה וקבוצת בראק קפיטל היתה סבורה, כי יש מקום לחלוקות דיווידנד על ידי חברת הבת, היא היתה פועלת בדרך המקובלת, ומבקשת לקדם אסיפה כללית שתאשר חלוקות דיווידנד. מינוי דירקטורים נוספים בחברת הבת הינו צעד בעל השלכות אסטרטגיות יותר לטווח ארוך, ונושא חלוקת הדיווידנד בשנה זו או אחרת איננה אחת מהן".

 

לגבי הבקשה למינוי שלושת הדירקטורים החדשים הם טענו כי ״לאור הגידול המתמיד, שנרשם בשנים האחרונות, בהיקפי הפעילות של חברת בראק אן.וי, ולאור המורכבות ההולכת וגדלה בהמשך פיתוח החברה, אנו מוצאים לנכון לחזק את דירקטוריון החברה בדירקטורים מקצועיים, שנבחרו בקפידה ועל בסיס נסיון מקצועי רלבנטי. דירקטורים אלה יהוו חיזוק משמעותי לדירקטוריון החברה, ויאפשרו לה להוביל את הפיתוח העסקי שלה בשנים הקרובות, ולהשביח את מצבת הנכסים האיכותית שבבעלותה כיום, וזאת תוך ניצול הזדמנויות עסקיות בשווקים וסיוע בגיבוש האסטרטגיה העסקית העתידית של החברה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x