$
בורסת ת"א

עסקה סיבובית: כת"ב תרכוש אחזקות טבע בגמידה סל וטבע תגדיל אחזקותיה בכת”ב

כלל ביוטכנולוגיה תרכוש מטבע 5% ממניות של חברת גמידה סל הפרטית תמורת 6 מיליון דולר, וטבע תגדיל אחזקותיה בכת"ב מ-14% ל-17.5%; על פי גורמים בשוק מהלך שכזה נועד לקראת הנפקה עתידית של גמידה סל בנאסד"ק

דרור רייך 10:4805.03.17

עסקה מסקרנת מאוד דווחה הבוקר (א') בין חברת התרופות טבע לחברת כלל ביוטכנולוגיה(כת"ב). כלל ביוטכנולוגיה תרכוש מטבע 5% ממניות של מחברת גמידה סל הפרטית הנמצאות ברשותה, תמורת כ-6 מיליון דולר, לפי שווי של כ-120 מיליון דולר לגמידה סל.

 

בתמורה, טבע תגדיל את אחזקותיה בכת"ב, באמצעות הקצאת מניות בפרמיה של 20%, עד להיקף של 13 מיליון מניות בהתאם לעמידה ביעדים. בעקבות הקצאת מניות, תעלה טבע באחזקותיה בכת"ב מ-14% ל-17.5% (ועד לכ-21% בהנחה של ההקצאה המירבית).

 

כתוצאה מהמהלך, טבע הופכת נכס לא סחיר (מניות גמדיה סל) שבבעלותה לנייר סחיר ומגדילה את החזקתה בכת״ב, שהינה חברה המשקיעה במספר חברות בתחום מדעי החיים.

טבע טבע צילום: בלומברג

 

גורמים בשוק מציינים כי מהלך שכזה נועד לקראת הנפקה עתידית של גמידה סל בנאסד"ק. נכון להיום כלל ביוטכנולוגיה היא המחזיקה הגדולה בגמידה סל (24%), ביחד עם אלביט מדיקל (22.5%) ונוברטיס (18%). גמידה סל פיתחה טכנולוגיה ייחודית להגדלת מספר וצפיפות תאי גזע בתוך דגימת דם ספציפית, ופועלת לשיפורן של מנות שמקורן בדם טבורי, כך שניתן יהיה להשתילן לריפוי.

 

החברה פועלת בתחום תאי הגזע באמצעות NiCord - שתל המועשר בתאי גזע ממנת דם טבורי אחת שעברו ריבוי בתנאי מעבדה. ה- NiCord הוכרה על-ידי ה-FDA כתרופת יתום וטיפול פורץ דרך. נכון לימים אלה גמידה סל החלה בניסוי שלב 3 בחולים בסרטן הדם ובסרטן בלוטות הלימפה. במקביל עורכת גמידה סל ניסויי שלב במחלות דם לא ממאירות כגון אנמיה חרמשית ותלסמיה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x