שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

שיגעון או נורמליות? שווי הביטקוין חצה לראשונה את שווי הזהב

הביטקוין נסחר במרבית הזירות הבינלאומיות בשווי של מעל 1,251 דולר - הזהב יורד ב-1% לסביבת 1,236 דולר. רשות המסחר בוחנת אישור קרנות סל מבוססות נכסי ביטקוין

שירות כלכליסט 19:0202.03.17

שוויו של הביטקוין התעלה על זה של הזהב: מחיר ביטקוין אחד עלה היום (ה') לרמת שיא של מעל 1,251 דולר, ועבר בכך את מחיר הזהב: שווי אונקיית זהב ירד היום ב-1.4% ל-1,232.90 דולר.

בזירות המסחר הסיניות של הביטקוין חצה המטבע כבר בחודש שעבר את שווי הזהב לזמן קצר, אך היום בפעם הראשונה עובר הבנצ'מארק של הביטקוין את מחיר הזהב כמעט כל פלפטורמות המסחר של המטבע הדיגיטלי ברחבי העולם.

 

רשות המסחר בחוזים על סחורות סיווגה את הביטקוין כ'סחורה', בדומה לזהב. ואולם בין השניים יש (לפחות) הבדל אחד מהותי: שווי השוק הכולל של הביטקוין מוערך בכ-20 מיליארד דולר - סכום קטן בהרבה מול שוויו של שוק הזהב. מעבר לגודל, שוק המטבע הדיגיטלי הוא תנודתי הרבה יותר מזה של המתכת הצהובה.

 

בימים אלה רשות המסחר במניות בוחנת אפשרות לאשר הפעלת קרנות סל מיועדות נכסים מבוססי ביטקוין. החלטה בעניין צפויה ב-11 במרץ.

 

הויכוח בין אלה התומכים ומאמינים בעתיד הביטקוין מול אלה המזלזלים בו צפוי להימשך, גם ברמות השווי הנוכחיות. כך למשל פטר שיף (Peter Schiff), מנכ"ל Euro Pacific Capital וסוחר בזהב, שהביע סקפטיות לא ממש מעודנת בשבוע שעבר ל-CNBC בהתייחס לביטקוין - אותו תיאר כ"זהב דיגיטלי של טיפשים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x