$
בורסת ת"א

יאיר שמיר מצא מינוי: מצטרף לרמי לוי כדירקטור חיצוני

הוועדה לבדיקת מינוי בכירים דנה בימים אלה בשאלת מינויו של שמיר ליו"ר התעשייה האווירית - בשל סוגיות של ניגוד עניינים. רמי לוי מצרפת דח"צית נוספת, נופיה אוחנה, בכירה לשעבר בבנק הבינלאומי

נורית קדוש 13:4002.03.17

חברת רמי לוי שיווק השקמה, מינתה את יאיר שמיר לדירקטור חיצוני. בנוסף לשמיר, מינתה החברה לדירקטורית חיצונית את נופיה אוחנה.  

שמיר, שר החקלאות לשעבר, מכהן כיו"ר חברת נת"ע, והוא בעל תואר ראשון בהנדסת חשמל מהטכניון. הממשלה מבקשת למנותו במקביל גם לתפקיד יו"ר תעשייה אווירית - מינוי שמעורר התנגדות משפטית.

 

אוחנה עבדה בבנק הבינלאומי במשך 38 שנה, 13 מתוכן בניהול מחלקות וסניפים עסקיים, ובכלל זה ניהול מחלקת המשכנתאות. אוחנה היא בעלת תואר ראשון במנהל עסקים מאוניברסיטת דרבי (השלוחה בישראל).  

 

לפני חודשיים אישרה הממשלה את מינוי שמיר ליו"ר התעשייה האווירית. זאת לאחר שהוועדה למינוי בכירים פסלה את מועמדותו וקבעה שהוא "מועמד בעל זיקה אישית ופוליטית ממשית ואינטנסיבית״.

 

שרי הממשלה ערערו על החלטת ועדת המינויים לפסול את המינוי, וקבעו כי לשמיר כישורים עודפים שיאפשרו לו לכהן בתפקיד במקביל לכהונה בנת"ע ועל אף זיקתו הפוליטית הברורה. זו היתה פעם ראשונה שהממשלה התערבה ופסלה החלטה של ועדת המינויים, למרות שמינויו לתע"א נתקלו בהתנגדויות חזקות מצד גורמים שונים כרשות החברות, היועמ"ש ומבקר המדינה ועורר סערה בשני דיוני הממשלה האחרונים.

 

היועץ המשפטי לממשלה הגיש לשרים מסמך ארוך המפרט את הבעייתיות במינוי שמיר לתפקיד, אך בסופו של דבר אישר את המהלך. אלא שהוועדה לבדיקת מינויים בראשות השופטת בדימוס בלהה גילאור עיכבה את אישור מינויו השנוי במחלקות וביקשה הבהרות נוספות על ניגוד עניינים לכאורה שיש לשמיר מול ההתעשייה האווירית. 

 

יאיר שמיר יאיר שמיר צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x