$
בורסת ת"א

נוירודרם מזנקת ב-24% לאחר שהודיעה על הצלחה בניסוי

חברת הפארמה דיווחה על תוצאות חיובית בניסוי קליני שלב 2 בתרופת ה-ND0612H למחלת הפרקינסון; בעקבות התוצאות, החברה תוכל להגדיל את הפוטנציאלל המסחרי של התרופה בכל מדינות האיחוד האירופי

גולן חזני 18:0801.03.17

חברת נוירודרם דיווחה היום (ד') על תוצאות חיובית בניסוי קליני שלב 2 בתרופה במינון גבוה לחולים בשלבים מתקדמים של מחלת הפרקינסון, ה-ND0612H. בתגובה לדיווח, מניית החברה מנזקת ב-24% בוול סטריט.

 

 

בעקבות התוצאות, החברה תוכל להגדיל את הפוטנציאלל המסחרי של התרופה בכל מדינות האיחוד האירופאי, בעזרת התוויה רחבה יותר לתרופה, תוך עמידה בלוחות הזמנים המקוריים.

 

נוירודרם מפתחת שיטת הולכה חדשה לתרופות, כאשר התחום העיקרי בו היא מתרכזת לראשונה הוא הפרקינסון. בתחום זה היא מקווה להשיק בשנה-שנתיים הקרובות תרופה במינון נמוך, המחליפה תרופה קיימת בשוק הניתנת בבליעה, וכן תרופה במינון גבוה שעשויה להחליף ניתוח במסגרתו משתילים מנגנון המשחרר את התרופה בגוף. הצלחת הניסוי מקרבת את נוירודרם לבקש אישור של רשות המזון והתרופות האמריקנית לשיווק המוצר.

 

עודד ליברמן מנכ"ל נוירודרם עודד ליברמן מנכ"ל נוירודרם

 

בדצמבר האחרון גייסה נוירודרם 75 מיליון דולר לפי שווי של 407 מיליון דולר. יומיים קודם לכן, דיווחה החברה על קיצור משמעותי של מסלול הניסויים הקליניים שהיא צפויה לבצע עד לרישום המוצר בארה"ב. נוירודרם הונפקה בסוף 2014 ומאז הספיקה לגייס בנובמבר 2014 סכום של 45 מיליון דולר לפי שווי של 164 מיליון דולר, לאחר שנאלצה להתפשר על השווי. ביולי 2015 גייסה 67 מיליון דולר לפי שווי של 356 מיליון דולר.

 

ד"ר עודד ליברמן, מנכ״ל נוירודרם, אמר כי הוא מעודד מן התוצאות של הניסוי אשר מדגימים את הפוטנציאל האמיתי של ה-ND0612H בשיפור באיכות החיים של החולים במחלה. אנחנו מחוייבים להציע לחולים חלופות בטוחות, ידידותיות ויותר אפקטיביות מהטיפולים הקיימים היום.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x