$
בורסת ת"א

הותירה את עמוס 6 מאחור: חלל תקשורת החלה להפעיל את עמוס 7

החברה שבשליטת יורוקום של שאול אלוביץ' הודיעה כי הלוויין שרכשה מאסיהזאט - ושזכה לכינוי עמוס 7 - סיים את בדיקותיו בהצלחה. הלוויין יחליף בהדרגה את עמוס 2 שיצא משירות

מיקי גרינפלד 10:1627.02.17

חצי שנה לאחר פיצוץ לוויין עמוס 6 במהלך השיגור בפלורידה, מדווחת הבוקר חלל תקשורת שבשליטת יורוקום (64%) של שאול אלוביץ' על ההתקדמות הממשית הראשונה לעידן שאחרי, עם הפעלת לוויין חדש.  

חלל מדווחת כי הלוויין שרכשה מחברת אסיהזאט (AsiaSat) הגיע בהצלחה לנקודת המסלול שיועדה לו, סיים את בדיקותיו בהצלחה ויחל במתן שירות מסחרי ללקוחות החברה. החברה המנוהלת על ידי דוד פולק ושמעוניינת לשים את האכזבה הקשה על עמוס 6 מאחוריה העניקה ללויין החדש את השם עמוס 7.  

 

עמוס 7 יחליף את הלוויין עמוס 2 ,אשר מגיע לסוף חייו המסחריים לאחר 13 שנות פעילות - החברה תבצע מעבר הדרגתי של לקוחותיו ללוויין עמוס 7. חלל מתכננת לספק באמצעות הלוויין החדש שירותי תקשורת לוויינית ללקוחותיה במזרח התיכון, באירופה ובאפריקה.

 

חלל הגיבה לפיצוץ של עמוס 6 בשני נתיבים נפרדים. הנתיב הראשון והדחוף ביותר היה איתור לוויין שיכול להיכנס לפעילות באופן מיידי - וזהו הלוויין שנרכש מאסיהזאט ושכאמור צפוי להחליף עתה את עמוס 2.

 

הנתיב השני שנגע לטווח הרחוק יותר היה עסקה לרכישת לוויין חדש. בדצמבר הארון הודיעה חלל על רכישת לוויין חדש מענקית התעופה בואינג, ושייקרא עמוס 17. (את הלוויין עמוס 6 רכשה החברה מתעשייה אווירית). היקף ההתקשורת יעמוד על 161 מיליון דולר והלוויין צפוי להיות מוכן ברבעון הראשון של שנת 2019.

 

חלל היתה ככל הנראה רוכשת בשלב כלשהו לווין חדש - גם במקרה של שיגור מוצלח בעמוס 6 - ואולם לנוכח העובדה שכניסה מוצלחת לפעילות בעמוס 6 היתה מובילה בסבירות גבוהה למכירת החברה לחברת שינווי הסינית (Xinwei), קשה לדעת בוודאות אם ומתי רכישה כזו תצא לפועל.

 

במצב הדברים הקיים, כאשר עסקת יורוקום-שינווי בסימן שאלה -  בחודש שעבר הודיעו החברות על הקפאת העסקה למכירת חלל, לאחר תקופה שבה השלמתה נדחתה כמה וכמה פעמים - בחרה חלל שלא להמתין ולרכוש את הלווין מבואינג.  

 

לוויין עמוס 6 בעת העבודות בתעשייה האווירית לוויין עמוס 6 בעת העבודות בתעשייה האווירית צילום: תעשיה אווירית

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x