שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

טראמפ, WHO? הכירו את אחד המטבעות עם הביצועים הטובים בעולם

דווקא בזמן שנשיא ארה"ב מאיים על כלכלת מקסיקו, רושם המטבע המקומי התחזקות מרשימה: מתחילת פברואר זינק הפסו ב-5%. הסיבה: מדיניות בלתי מתפשרת של הנגיד המקסיקני שמאז נובמבר העלה את הריבית שלוש פעמים ומכר דולרים למשקיעים בינלאומיים

שירות כלכליסט 16:5025.02.17

מטבע הפסו המקסיקני הפך לאחד המטבעות עם הביצועים הטובים בעולם, זאת לאחר שבפברואר התחזק ביותר מ-5%. ההתחזקות נזקפת לזכות ה"תוכנית החלופית" שעליה הכריז הבנק המרכזי במדינה מאז ניצחונו של דונלד טראמפ בבחירות בארה"ב בחודש נובמבר. 

נגיד הבנק אוגוסטין קרסטנס הסביר כי המדיניות המיועדת של טראמפ עלולה לפגוע בכלכלת מקסיקו כמו "סופת הוריקן". בעקבות זאת, מאז נובמבר העלה הבנק המרכזי את שיעורי הריבית שלוש פעמים ומכר דולרים למשקיעים בינלאומיים. המטרה הייתה לחזק את הפסו שנחלש משמעותית בשל איומיו של טראמפ נגד מקסיקו.

 צילום: בלומברג

 

"אני חושב שמרבית האנשים צריכים לטפוח על שכמו של קרסטנס", אמר ווין טין מחברת בראון ברדרס הרימן. האיומים של טראמפ כוללים הטלת מכס על סחורות המיובאות ממקסיקו וביטול הסכם הסחר הצפון אמריקאי (NAFTA), ודחפו את הפסו לשפל של כל הזמנים בינואר. אולם בחודש האחרון המטבע החל במגמת התחזקות.

 

גורמים נוספים פרט לתוכנית של הבנק המרכזי סייעו להתחזקות הפסו. אחד מהם הוא ההערכה כי הבנק הפדראלי האמריקאי יעלה בקרוב שוב את הריבית, מהלך שלרוב מיטיב עם מדינות מתפתחות כמו מקסיקו. במקביל, חברי הקבינט של טראמפ פעלו בתקופה האחרונה להרגעת הרוחות בין המדינות. מזכיר המדינה רקס טילרסון ושר הפנים ג'ון קולי אף נפגשו ביום חמישי במקסיקו סיטי עם מנהיגי המדינה ושיבחו את מערכת היחסים בין המדינות השכנות.

 

חלק מהפרשנים מאמינים שיש בכך כדי לרמוז שטראמפ לא יממש בסופו של דבר את איומיו החמורים ביותר. בדומה, שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין שוחח השבוע עם שר האוצר המקסיקני חוזה אנטוניו מיד, ושניהם הדגישו את חשיבות הקשרים הכלכליים בין המדינות. "נראה שמנוצ'ין וטילרסון משמשים כמבוגרים האחראיים, ונוקטים בגישה פרקטית יותר", אומר טין. "זה עוזר לשפר את הסנטימנט במקסיקו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x