בורסת ת"א

נובולוג מצטרפת לבורסה בתל אביב - השלימה את הגיוס הציבורי ומכרה 50% ממניותיה

הגיוס הציבורי שיקף לחברה שווי של 1.6 שקלים למניה, מה שמעמיד את שווי החברה כולה על 560 מיליון שקל. לאחר ההנפקה מחזיק אהוד פוזיס 35% מהחברה, וקרן פימי ב-15% ממניותיה

ניר טל 20:0323.02.17
חברת הפצת התרופות נובולוג השלימה הערב (ה') את הנפקת המניות שלה - והפכה לחברה ציבורית. החברה מכרה 50% ממניותיה בתמורה כוללת של 280 מיליון שקל. מחיר הנעילה במכרז שיקף מחיר של 1.6 שקלים למניה, לעומת מחיר מינימום של 1.56 שקלים למניה, המשקף לחברה שווי של 560 מיליון שקל.

 

היקף הביקושים בשלב הציבורי הסתכם בכ-185 מיליון שקל, פי ארבעה ביחס לסכום הגיוס המתוכנן. לפני מספר ימים השלימה נובולוג שבשליטת קרן פימי ומבט-אפ של אהוד פוזיס, את השלב המוסדי ובו גייסה כ-220 מיליון שקל. החבה קיבלה ביקושים של 820 מיליון שקל מהגופים המוסדיים.

 

לאחר ההנפקה, יחזיק פוזיס 35% מהחברה, וקרן פימי תחזיק 15%. את ההנפקה הובילו מספר חתמים בראשות לידר הנפקות. לפני ההנפקה חברת אנטרופי העריכה את שוויה של נובולוג בכ-711 מיליון שקל.

 

נובולוג, המנוהלת בידי שאול קוברינסקי, נוסדה בשנת 1966, ומספקת שירותי הפצה ולוגיסטיקה עבור חברות תרופות בינלאומיות. מטה החברה ממוקם במודיעין. לחברה שני תחומי פעילות מרכזיים: האחד, הפצת תרופות ואביזרים רפואיים, והשני - מתן שירותים לוגיסטיים לניסויים קליניים.

 

תחום ההפצה אחראי נכון לסיכום שנת 2015 לשיעור של 93% מהכנסותיה, כולל מתן שירותי לוגיסטיקה ללקוחות החל משלב ייבוא התרופות, דרך קבלת האישורים הרגולטוריים ועד לגבייה מלקוחות הקצה של החברות, שבעבורן היא מפיצה את התרופות. במסגרת פעילותה למתן שירותים לוגיסטיים לניסויים קליניים פועלת החברה באמצעות החברה־הבת טריאלוג, שהוקמה ב־1999, לאספקת שירותי לוגיסטיקה לניסויים המבוצעים על ידי יצרניות תרופות.

 

נוסף על כך, החברה פועלת בשני מגזרים נוספים. האחד הוא מתן שירותי סטריליזציה לחברות המייצרות תרופות באמצעות החברה־הבת מדיפלסט - שנרכשה באפריל 2016. המגזר השני הוא מתן שירותי תמיכה והדרכה לחולים כרוניים, וזאת באמצעות חברת Care for Life שהוקמה ב־2007.

 

בסיכום תשעת החודשים הראשונים לשנת 2016, הסתכמו הכנסותיה של נובולוג בכ-560 מיליון שקל, גידול של 9% בהשוואה לתקופה המקבילה. הרווח הנקי הסכם בכ-25 מיליון שקל, גידול של 13% בהשוואה לתקופה המקבילה. שיעור הרווחיות התפעולית של החברה עמד על 6%, בדומה לתקופה המקבילה.
שאול קוברינסקי שאול קוברינסקי צילום: יח"צ
בטל שלח
    לכל התגובות
    x