שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

רשות ני"ע תאסור על זירות סוחר לפנות ללקוחות זרים - ללא רישיון ממדינת הלקוח

הרשות פירסמה תזכיר חוק שצפוי למנוע את ההתנהלות הבעייתית של הזירות מול הלקוחות בחו"ל - לאחר תלונות שזרמו לגורמי האכיפה בישראל מגורמים בעולם

רעות שפיגלמן 17:1323.02.17

רשות ני"ע ממשיכה להחמיר את צעדיה כלפי מפעילי זירות הסוחר. משרד האוצר, היועמ"ש ורשות ני"ע פרסמו היום תזכיר חוק האוסר על זירות סוחר ישראליות להציע אופציות בינאריות למשקיעים בחו"ל. 

זירות סוחר ישראליות אינן יכולות להציע אופציות בינאריות ללקוחות ישראליים, בעקבות איסור מוחלט שהוטל על ידי רשות ני"ע במרץ 2016 (הרשות העניקה בחודשים האחרונים רשיונות ספציפיים לזירות סוחר אך בתחומים אחרים כגון מסחר במט"ח - אך לא באופציות בינאריות).

 

בעקבות האיסור פנו החברות שפעלו ללא פיקוח וללא רישיון ללקוחות זרים, חלק ניכר מהם במדינות חבר העמים לשעבר ובמדינות ערב, וצירפו אותם כלקוחות. שיטות השיווק ודרכי ההתנהלות של הזירות מול הלקוחות הזרים זכו לביקורת נוקבת - תלונות רבות שזרמו בשנה האחרונה לרשות ני"ע ולגורמי אכיפה שונים בישראל נגעו להפסדים הכספיים שגרמו הזירות ללקוחות ברחבי העולם.

 

על פי התזכיר שפורסם היום, זירות הסוחר לא יוכלו להמשיך לפעול באופן האמור. באופן ספציפי יאסר עליהן לפנות ללקוחות זרים, באופציות בינאריות ובכל השקעה אחרת - אלא אם כן קיבלו רישיון זר מהמדינה של הלקוחות עצמם.

 

הסנקציה על ההפרה כוללת הרשעה פלילית ומאסר בפועל של עד שנתיים. המשמעות היא פגיעה קשמה בפעילות של עשרות זירות הפועלות כיום בישראל, וככל הנראה פיטורי עובדים בהיקף גדול.

 

יו"ר רשות ני"ע שמואל האוזר יו"ר רשות ני"ע שמואל האוזר צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x