שווקי חו"ל

שר האוצר של טראמפ: "שוקלים ברצינות הנפקת אג"ח ממשלתי ל-100 שנים"

סטיבן מנושין התראיין לרשת CNBC, ונשאל בתחילת הראיון כיצד יש לבטא את שם משפחתו - Mnuchin. מדובר בראיון הטלוויזיוני הראשון של מנושין מאז כניסתו לתפקיד. מנושין אמר כי הממשל החדש יעביר את רפורמת המס עד אוגוסט

גיל קליאן 15:0123.02.17

שר האוצר האמריקאי, סטיבן מנושין, אמר היום (ה') בראיון לרשת CNBC כי הממשל החדש בודק ברצינות הנפקה של אג"ח ממשלתי לתקופות של 50 ו-100 שנים. מדובר בראיון טלוויזיוני ראשון של מנושין מאז שנכנס לתפקיד.

 

 

 

זאת לא הפעם הראשונה שהרעיון עולה על השולחן, אך כעת אמר מנושין כי "זה משהו שאנחנו בוחנים ברצינות. אנו צריכים לדבר על כך עם משקיעים ולבדוק את עמדת השווקים".

 

בתחילת הראיון נשאל מנושין כיצד יש לבטא את שם המשפחה שלו - Mnuchin. מאז מינויו התקשו כלי התקשורת בארה"ב וגם בישראל להכריע בשאלה האם מדובר במנוצ'ין, מנוחין או אופציות אחרות. מנושין הסביר כיצד לבטא את השם - והדגיש גם כי שמו הפרטי הוא סטיבן, ולא סטיב.

 

בראיון התייחס מנושין ליעדי הצמיחה האגרסיביים של ממשל טראמפ ולתוכנית המיסוי המקיפה עליה צייץ הנשיא מספר פעמים - והלהיבה את השווקים. לדבי מנושין, "אנחנו נחושים להעביר את רפורמת המיסוי עד אוגוסט. אנו ממוקדים בהפחתות מס עבור בעלי הכנסה ממוצעת, וכן בפישוט מערכת המס".

 

מנושין דחה את ההערכות כי תוכנית המיסוי החדשה תכלול בעיקר הטבות מס לעשירים - אך לא נתן פירוט ספציפי של הצעדים המתוכננים.

 

מנושין הוסיף כי " אנחנו מקשיבים לעסקים. לא רק לעסקים גדולים, אלא גם לעסקים קטנים ובינוניים. אנו מקשיבים למה שיש להם לומר, אנחנו מבינים את הדאגות שלהם ונתייחס לדאגות אלה בתוכניות שלנו". מנושין חזר על יעדי הצמיחה של 3% בשנה, שהוצבו בעבר על ידי ממשל טראמפ, ואמר כי להערכתו ניתן יהיה להשיג צמיחה ברת קיימא בשיעורים אלה, כאשר להערכתו ארה"ב תשיג את היעד בסוף השנה הבאה.

 

 

סטיבן מנושין סטיבן מנושין צילום: גטי אימג'ס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x