$
בורסת ת"א

ללא התנגדויות ועם ביקושים אדירים: קבוצת דלק גייסה מיליארד שקל מכספי הפנסיה

דלק של יצחק תשובה, שספגה קריאות מצד מוסדיים ופוליטיקאים להחרים את הגיוסים שלה בעקבות הסדר החוב ב-2012, זכתה לביקושים של 1.3 מיליארד שקל והגדילה את היקף הגיוס ל-1.1 מיליארד שקל

אורן פרוינד 10:3421.02.17

קבוצת דלק של יצחק תשובה ביצעה אתמול (ב') את השלב המוסדי בהנפקת האג"ח הראשונה שלה לשנת 2017. הקריאות שעלו בשנה שעברה מצד גופים מוסדיים ושלל פוליטיקאים להחרמת הגיוסים של תשובה לאחר שביצע הסדר חוב כואב בדלק נדל"ן בשנת 2012, התפוגגו כלא היו.

 

דלק זכתה אתמול לביקושים אדירים של 1.3 מיליארד שקל בהנפקה והגדילה את היקף הגיוס מ-500 מיליון שקל ל-1.1 מיליארד שקל - אתמול לקחה החברה התחייבויות לגיוס של מיליארד שקל והיתרה מקווה לגייס בשלב הציבורי.

תשובה גייס את הכסף שלו באמצעות הרחבת סדרה ל"א בריבית אפקטיבית נמוכה יחסית של 3.99%. מדובר באג"ח בעלות מח"מ של 5.5 שנים המדורגות A2 על ידי מידרוג. בשנה שעברה ביצע תשובה גיוס אחד ביולי 2016 וגייס 1.2 מיליארד שקל באמצעות אג"ח להמרה. בעת הגיוס בשנה שעברה התעוררה התנגדות משלל פוליטיקאים בהובלת יו"ר מרצ זהבה גלאון שקראה להחרים את הגיוס לאור הסדר החוב של דלק נדל"ן. בית ההשקעות פסגות ציין אף הוא כי הוא מחרים את הגיוסים של תשובה בעקבות הסדר החוב.

 

במקביל, שותפויות הגז דלק קידוחים ואבנר חתמו היום רשמית על הסכמי המימון שלהם מול HSBC וג'יי.פי מורגן, זאת בהמשך למזכר כוונות עליו דווח בעבר על ללקיחת הלוואות בהיקף ענק של 1.75 מיליארד דולר.

 

סגירת המימון נעשית מבלי שהשותפה האמריקאית במאגר, נובל אנרג'י, השלימה רשמית את חבילת המימון שלה או הכריזה רשמית על השקעה (FID). בשבוע שעבר אמר מנכ"ל נובל אנרג'י, דיוויד סטובר, שהוא מאמין שברבעון הנוכחי יחל הפיתוח בפועל. נובל אנרג'י סימנה בדו"חות שלה תוספת כספית של כחצי מיליארד שקל עבור פיתוח לווייתן.

 

יצחק תשובה יצחק תשובה צילום: גיל יוחנן, Ynet

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x