• תפריט
שוקי חו"ל

קראפט היינץ הגישה הצעת מיזוג ליוניליוור, נדחתה - אך לא מוותרת

אם תתקבל בסופו של דבר הצעת הרכש בגובה 143 מיליארד דולר היא תיצור מפלצת צריכה בשווי של יותר מ-230 מיליארד דולר. קראפט מסרה כי היא "מצפה לעבודה משותפת להשגת הסכמה עם יוניליוור על תנאי העסקה"

שירות כלכליסט 18:0517.02.17

ענקית המזון האמריקאית קראפט היינץ הגישה הצעת מיזוג ליוניליוור, שנדחתה על ידה, כך הודיעה היום (ו') קראפט. מדובר בהצעת רכש ענקית בגובה של 143 מיליארד דולר, ונראה כי הדחייה מצדה של יוניליוור איננה סוף הסיפור.

 

"קראפט מאשרת שהיא הגישה הצעה מקיפה ליוניליוור לגבי איחוד שתי הקבוצות ליצירת חברה מובילה בתחום הצרכנות המחויבת לצמיחה ארוכת טווח", נמסר בהצהרה מטעם החברה. "יוניליוור אמנם דחתה את ההצעה, אך אנחנו מצפים לעבודה משותפת להשגת הסכמה על תנאי העסקה".

 

מניית יוניליוור זינקה לאחר הדיווח ב-14% לשיא של 37.37 ליש"ט במסחר בלונדון, שהעניקה לחברה שווי של מעל 100 מיליארד ליש"ט (124 מיליארד דולר). עם נעילת המסחר עלתה החברה ב-13.4% בלונדון.

 

גבינת פילדלפיה של קראפט גבינת פילדלפיה של קראפט צילום: בלומברג

 

המיזוג עשוי לאחד תחת גג אחד מותגים ידועים כמו סבוני דאב, גבינת פילדלפיה וכמובן, קטשופ היינץ. המהלך מגיע לאחר שאתמול קראפט דיווחה על ירידה של 3.7% במכירות ברבעון הרביעי ל-6.86 מיליארד דולר. עם זאת הרווח הנקי זינק מ-285 מיליון דולר שנה קודם לכן ל-944 מיליון דולר.

 

קראפט והיינץ התמזגו במרץ 2015, לאחר שהמיליארדר וורן באפט רכש ביחד עם חברת ההשקעות הברזילאית G3 את קראפט, שנתיים לאחר שרכשו את היינץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x