$
שווקי חו"ל

עסקת השנה עוברת עוד משוכה: 99% מבעלי המניות של טיים וורנר אישרו את המגה-מיזוג עם AT&T

רוב מוחלט מבעלי המניות של טיים אישרו את המיזוג הענק בהיקף של 85.4 מיליארד דולר, שעדיין טעון אישור של הרגולטורים בארה"ב. טיים: "מצפים שהעסקה תושלם לפני סוף 2017"

שירות כלכליסט 23:5815.02.17

המיזוג הגדול ביותר של השנה בין טיים וורנר ו-AT&T עובר עוד שלב בדרך, זאת לאחר ש-99% מבעלי המניות של טיים אישרו אותו. עסקת הענק בהיקף של 85.4 מיליארד דולר שהיתה הגדולה ביותר שהוכרזה ב-2016 ספגה ביקורת נוקבת, בשל פגיעתה הצפויה בתחרות.

 

הנשיא טראמפ הכריז במהלך הקמפיין שיחסום את העסקה כשייכנס לבית הלבין. טיים מסרה שהיא עדיין מצפה כי העסקה תיסגר לפני סוף 2017. "על ידי שילוב המותגים המובילים של טיים ותוכן הוידיאו של הקבוצה עם יכולת ההפצה של AT&T נאיץ את היכולת שלה לחדש, לפתח ולהציג את הדור הבא של שירותי וידיאו, ונהפוך את התוכן שלו לבעל ערך רב אפילו יותר לצרכנים ולשותפים העסקיים שלנו", מסר מנכ"ל טיים בהצהרה לעיתונות. 

ג'ף ביוקס מנכ"ל טיים וורנר ג'ף ביוקס מנכ"ל טיים וורנר צילום: גטי אימג'ס

 

רכישת טיים וורנר תעניק ל- AT&T מגוון רשתות טלוויזיה, בהן HBO, ערוץ הסרטים המצוירים Cartoon Network ורשת החדשות CNN, אותן תוכל להציע למיליוני המנויים הקיימים לשירותי האינטרנט שלה. AT&T כבר נחשבת לחברת ערוצי הטלוויזיה בתשלום הגדולה בארה"ב, הודות לרכישתה בשנה שעברה את DirecTV ב-48.5 מיליארד דולר.

 

ההצעה לרכישת טיים וורנר היא חלק ממאמציו של מנכ"ל החברה רנדל סטיבנסון להפיכתה של AT&T לענקית מדיה ובידור. מוקדם יותר השנה הגישה החברה הצעת רכש לרשת סטארז (Starz), אולם הפסידה בסופו של דבר לליונסגייט, ששילמה עבור הרשת 4.4 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x