$
בורסת ת"א

סאפיינס תשתמש בכל המזומן שלה כדי לרכוש את חברת StoneRiver מארה"ב

סאפיינס שבשליטת קבוצת פורמולה תרכוש את החברה האמריקאית תמורת 102 מיליון דולר במזומן. השלמת העסקה צפויה ברבעון הראשון של 2017

דרור רייך 15:1715.02.17

סאפיינס תרכוש את חברת StoneRiver האמריקאית תמורת כ-102 מיליון דולר במזומן. כך דיווחה היום (ד') החברה.

 

נכון לדוחות הכספיים האחרונים של החברה (רבעון שלישי של 2016) בקופת החברה נמצאים 96.7 מיליון דולר. כלומר, סאפיינס מהמרת עם כל המזומן שלה על חברה שהכנסותיה בשנת 2016 הסתכמו בכ-80 מיליון דולר (Non-GAAP). בסאפיינס מאמינים כי רכישה זו תרחיב משמעותית את נוכחותה של בצפון אמריקה ותאיץ את חדירתה לשוק הביטוח האלמנטרי בארה"ב.

 

מה דעתך על מניית סאפיינס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

סאפיינס עוסקת בפיתוח תוכנה לתחומי הפיננסים. החברה נסחרת בבורסה של ת"א ובנאסד"ק ומוחזקת ע"י פורמולה מערכות (49%) ששולטת גם במטריקס ומג'יק.

 

StoneRiver, שממוקמת בדנבר קולורדו, מספקת מגוון רחב של פתרונות ושירותים לשוק הביטוח בצפון אמריקה. והשלמת העיסקה, צפויה להסתיים בסוף הרבעון הראשון לשנת 2017.

 

עם השלמת העיסקה תהיה StoneRiver בבעלות מלאה של סאפיינס והנהלת החברה צופה שתרומתה לרווחי סאפיינס תחל ברבעון השלישי לשנת 2017.

 

ל-StoneRiver כ-200 לקוחות בארה"ב והיא מעסיקה כ-500 אנשי ביטוח שייצטרפו לכ-1900 עובדי סאפיינס. בין המוצרים שלה נמצאים מערכות ניהול פוליסות, הדמיית מחשבון פנסיה, ביטוחי משנה ופתרונות לניהול מערכות כספים עבור ארגוני ביטוח.

 

לפני יולי 2008, היחידות העסקיות שמרכיבות StoneRiver היו חלק מענקית פתרונות וספקית השירותים פיסרב, שנוסדה ב-1984 ונסחרת בנאסד"ק לפי שווי שוק של 24 מיליארד דולר. מי שמכר לסאפיינס את StoneRiver הוא תאגיד בבעלות פרטית של קרן ההשקעות סטון קפיטל פוינט וחברת פיסרב הציבורית. 

רוני על-דור מנכ"ל סאפיינס רוני על-דור מנכ"ל סאפיינס צילום: יוסי אלוני

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x