$
שווקי חו"ל

רבעון רביעי ב-AIG: התוצאות הכי גרועות מאז משבר הסאב פריים

חברת הביטוח האמריקאית דיווחה על הפסד רבעוני של 3 מיליארד דולר, על רקע ביצוע הפרשה של 5.6 מיליארד דולר במטרה להגדיל את ההון השמור לתביעות ביטוח

שירות כלכליסט 15:0315.02.17
חברת הביטוח AIG דיווחה היום (ד') על הפסד רבעוני גבוה מהתחזיות, על רקע ביצוע הפרשה של 5.6 מיליארד דולר לפני מס במטרה להגדיל את ההון השמור לתביעות ביטוח. הסכום גבוה מכפי שציפו והוביל את החברה לרשום את הביצועים הרבעוניים הגרועים ביותר שלה מאז המשבר הפיננסי.

ההפסד של AIG התרחב ברבעון הרביעי של השנה ל-3.04 מיליארד דולר, שהם 2.96 דולר למניה, מ-1.84 מיליארד דולר, שהם 1.50 דולר למניה ברבעון הרביעי של שנה קודם לכן. עם זאת, הדירקטוריון הכריז על תכנית נוספת של רכישה חוזרת של מניות בגובה 3.5 מיליארד דולר, סימן לתוצאות טובות בתחומים אחרים של החברה. הרווח התפעולי בחטיבת הביטוח לצרכנים זינק ב-56% ל-969 מיליון דולר.

 

פיטר הנקוק מנכ"ל AIG פיטר הנקוק מנכ"ל AIG צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

בעקבות השקת התכנית הנוספת של רכישת מניות, AIG צפויה להשיב לפחות 25 מיליארד דולר בהון לבעלי המניות שלה ב-2016 ו-2017. החברה הציבה את התכנית האגרסיבית להחזרת הון לבעלי המניות במרכז המאמצים שלה לשפר את התוצאות, זאת לנוכח הלחץ שהפעילו עליה המשקיעים האקטיביסטים קרל אייקן וג'ון פולסון להתפצל. פולסון ואחז מעוזריו הקרובים של אייקן מכהנים כעת בדירקטוריון של החברה.

 

ההפרשה של 5.6 מיליארד דולר הייתה גבוהה מכפי שציפו האנליסטים, והיא מגיעה לאחר הקצאה דומה של 3.6 מיליארד דולר לפני מס ברבעון המקביל אשתקד. אולם, הסכום הגבוה של ההקצאה הנוכחית עלול להדאיג את המשקיעים. לפי החברה, הסכום אמור לעזור לכסות טווח רחב של פוליסות ביטוח שנמכרו ללקוחות עסקיים בעשורים האחרונים. "החברה הגיבה בהחלטיות למגמות חמורות בהכנסות, שלהערכתנו משפיעות לשלילה על שוק התאונות האמריקאי", מסר המנכ"ל פיטר הנקוק. היחידה המרוויחה ביותר בחטיבת הצרכנות של AIG היא יחידת ההכנסות השנתיות מפנסיה, שרשמה רווח של 542 מיליון דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x