שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

סלקט תימחק מהבורסה; "הארביטראז' פוגע בנו, המוסדיים מתעלמים מאיתנו"

חברת הביומד תבקש מבעלי המניות וביהמ"ש אישור למהלך - שלאחריו תמשיך להיסחר בארה"ב. המנכ"ל שי ירקוני: "אנחנו מוציאים הודעות חיוביות והמוסדיים יושבים על הגדר. הולכת להיות לנו שנה מדהימה ואני לא רוצה לתת מקום לארביטראז" '

דרור רייך 10:4015.02.17

עוד חברה דואלית מבקשת להימחק מהמסחר בת"א - הפעם זאת חברת הביוטכנולוגיה סלקט ביומד, העוסקת בברירת תאי גזע.סלקט תפנה לבעלי מניותיה ובמקביל תפנה לבית המשפט בבקשה לאשר את מחיקה מהמסחר - על פי סעיף 350 לחוק החברות.

 

מהחברה נמסר כי "ההחלטה התקבלה על בסיס אמונת ההנהלה שביצועי החברה והפוטנציאל שלה יתורגמו לשווי שוק משמעותי יותר בארה״ב, שייטיב עם בעלי המניות בטווח הארוך".

 

בין המחזיקים הגדולים במנייה נמצאים מיכאל אילן (15.5%), יו"ר החברה קסביאן נוריאל צ׳יריצ׳ (15.3%), המנכ"ל שי ירקוני (13.1%) ונדיר אשכנזי (12.9%). מניית סלקט זינקה ב-90% מתחילת השנה לשווי של 105 מיליון שקלים, אך זו מגיעה לאחר ירידה של כ-60% ב-2016.

 

העמדה של ראשי החברה מתבססת על שורה של נתונים וחוות דעת, ובין היתר גם על האירוע שנרשם בחודש שעבר. ב-12 בינואר דיווחה סלקט על אישור משרד הפטנטים האמריקאי עבור פטנט לטיפול במספר מחלות אימוניות. בתגובה להודעה זינקה מניית החברה ב-154% בנאסד"ק ונסגרה בעלייה של 94%. למחרת בת"א היא טיפסה רק ב-22%.

 

ארביטראז' הרג את העלייה בארה"ב", אמר  ל"כלכליסט" המנכ"ל שי ירקוני. "בחצי השנה האחרונה אנחנו מוציאים הודעות חיוביות, עושים גיוס של מילוני דולרים והמוסדיים יושבים על הגדר. הולכת להיות לנו שנה מדהימה ואני לא רוצה לתת מקום לארביטראז'". מסכם ירקוני. "אני לא יכול לגייס 50 מיליון דולר בתנאים של הבורסה הישראלית".

 

לאור כל זאת ולאחר סבב פגישות עם משקיעים מוסדיים ואנליסטים בארה״ב, הגיעו מנהלי החברה למסקנה כי מחיקה מהמסחר בבורסה בת״א ומיקוד במסחר בבורסה בארה״ב יגדיל משמעותית את סיכויי החברה לקבלת ערך המשקף נכונה את פעילותה.

 

מניית סלקט נסחרת בבורסה של ת"א מאז ספטמבר 2013, אז נכנסה לשלד של טי.אר.אף קפיטל ומיזגה את פעילות הביומד שלה. סלקט הוקמה על ידי ד"ר נדיר אשכנזי, ד"ר שי ירקוני ונוריאל צ'יריץ' קסביאן ומפתחת טכנולוגיה המאפשרת ברירת תאי גזע בסינון תפקודי - כלומר ברירה של תאי גזע המבוססת על תפקוד התאים.

 

 

שי ירקוני מנכ"ל סלקט ביומד שי ירקוני מנכ"ל סלקט ביומד

בטל שלח
    לכל התגובות
    x