$
בורסת ת"א

פרסום ראשון

שיכון ובינוי נכנעה ללחץ המוסדיים ומסירה מועמדות עופרה רהב כדח"צית

החברה דחתה את האסיפה הכללית שהיתה אמורה לאשר את המינוי של רהב - לאחר התעקשות הגופים המוסדיים למנות נציג מטעמם, ועל רקע המלצת אנטרופי להתנגד למינוי

רחלי בינדמן 10:1012.02.17

חברת שיכון ובינוי דחתה את האסיפה הכללית לאישור מינוי דירקטורית חיצונית חדשה עופרה רהב. ל"כלכליסט" נודע כי מועמדותה של רהב הוסרה בלחץ הגופים המוסדיים המחזיקים במניה.  

כפי שנחשף ב"כלכליסט", הגורמים המוסדיים דרשו למנות דירקטור חיצוני מטעמם. המוסדיים הגדולים בשיכון ובינוי, לפי אתר סטוקר הם מגדל, הראל, כלל, מנורה מבטחים ועמיתים. 

 

אם לא די בכך, חברת היעוץ אנטרופי המליצה למוסדיים להתנגד למינוי. הסיבה להתנגדותה למינוי רהב נעוצה בזיקה לשיכון ובינוי, שכן היא כיהנה כסמנכ"לית קיימות בשיכון ובינוי בשנים 2012–2014.

 

דח"צ אמור להיות בלתי תלוי ולייצג, בין היתר, את האינטרסים של בעלי מניות המיעוט בחברה. העובדה שרהב כיהנה בתפקיד בכיר בשיכון ובינוי ואף נהנתה בשנתיים האחרונות (שבהן כבר לא עבדה בחברה) מבונוסים דחויים, יוצרת לדעת אנטרופי זיקה ששוללת את האפשרות למנותה לדח"צית. שיכון ובינוי פנו בסוגיה לרשות ני"ע, שהודיעה כי לא תתערב בקביעת הזיקה של רהב.

 

המקרה של שיכון ובינוי משקף את מעורבותם הגובת של הגופים המוסדיים בענייני ממשל תאגידי של החברות בהן הם מושקעים. במקרה זה הגופים המוסדיים המחזיקים במניות שיכון ובינוי לא הסתפקו בעמדת אנטרופי - שכן הם התנגדו גם להצעת דח"צ חלופי לרהב מצד החברה ודרשו כאמור מינוי דירקטור מטעמם.

 

משיכון ובינוי נמסר בתגובה: "כמי שקשובים לבקשות בעלי המניות ולאור הדיאלוג עם הגופים המוסדיים בנוגע למינוי דירקטורים חיצוניים הוחלט לדחות את מועד האסיפה הכללית. על מועד חדש תימסר הודעה בנפרד".

 

 

עפרה רהב עפרה רהב צילום: ענר גרין

בטל שלח
    לכל התגובות
    x