שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

הקיצוץ של אופ"ק עובד: מדינות הקרטל הפחיתו מיליון חביות ביום בחודש ינואר

מדינות אופ"ק הצליחו ליישם 90% מהקיצוץ המתוכנן תוך חודש אחד - נתון כמעט חסר תקדים בתולדות הארגון. הוא הושג בזכות מדינות כמו רוסיה, סעודיה, קטאר ואנגולה שקיצצו יותר מהמתוכנן

גיל קליאן 11:4810.02.17
קרטל מדינות הנפט אופ"ק הצליח לעמוד ב-90% מקיצוץ הנפט המתוכנן - נתון כמעט חסר תקדים בתולדות הארגון. כך עולה מהדו"ח החודשי של ארגון המדינות שפורסם היום (ו').

 

בתגובה לנתונים עבר המסחר בנפט מסוג WTI מיציבות לקפיצה של 1% - כאשר חבית נסחרת כעת תמורת 53.5 דולר.

 

מדינות אופ"ק הסכימו לבצע קיצוץ מצרפי של 1.2 מיליון חביות נפט ביום, החל מחודש ינואר. נתוני חודש ינואר מגלים כי המדינות הגיעו לקיצוץ מצרפי של מיליון חביות נפט ביום. המדינות הסכימו על תוכנית הקיצוץ על מנת להעלות את מחיר הנפט.

 

בשנת 2009 - הפעם הקודמת בה מדינות אופ"ק ניסו לקצץ את תפוקת הנפט הגלובלית, לקח למדינות חודשיים על מנת להגיע ל-80% מהקיצוץ המתוכנן.

 

הנתונים לפי מדינה מגלים כי קטאר, סעודיה ואנגולה קיצצו את תפוקת הנפט שלהם בשיעור גבוה יותר מההתחייבות שלהן לפי ההסכמות בין המדינות. מנגד, עיראק קיצצה רק 50% ממה שהתחייבה לקצץ, ו-ונצואלה, יוזמת ההסכמות בין המדינות, קיצצה רק 18% מהמחויבות שלה. רוסיה לקחה על עצמה את המחויבות הגדולה ביותר מבין המדינות, וקיצצה 100 אלף חביות ביום בחודש ינואר.
ולדימיר פוטין נשיא רוסיה ולדימיר פוטין נשיא רוסיה צילום: איי פי
בטל שלח
    לכל התגובות
    x