$
שווקי חו"ל

דיאטה: קוקה קולה צופה ירידה של 12%-13% במכירות בשנת 2017

ענקית המשקאות הקלים דיווחה על ירידה של 6% בהכנסות הרבעון הרביעי. המכירות הכמותית של החברה ירדו ב-1% באותה תקופה - למרות עלייה של 1% בצריכה הכמותית בצפון אמריקה

גיל קליאן 14:4309.02.17

ענקית המשקאות הקלים קוקה קולה צופה ירידה של 12%-13% במכירות בשנת 2017, אחרי ירידה של 6% במכירות החברה ברבעון הרביעי. כך עולה מדוחותיה הכספיים של קוקה קולה שפורסמו היום (ה'). הירידה הכמותית במכירות הרבעון הרביעי עמדה על 1%.

 

המכירות של קוקה קולה עמדו על 9.4 מיליארד דולר ברבעון הרביעי - מה שהספיק לה לעקוף את תחזיות האנליסטים שעמדו על 9.1 מיליארד דולר. הרווח המתואם למניה של החברה עמד על 37 סנט, בהתאם לתחזיות המוקדמות.

מה דעתך על מניית COCA COLA:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

קוקה קולה סובלת מסנטימנט שלילי עם התגברות מודעות הצרכנים בעולם לנזקים הבריאותיים של משקאות ממותקים. מודעות זו באה לידי ביטוי בשורה של רגולציות על הקטנת צריכת משקאות אלה - אם בהגבלת הזמינות שלהם במוסדות חינוך, הגבלת גודל הכוסות או "מסי סוכר", שממסים את המשקאות על פי תכולת הסוכר שלהם. משקאות ממותקים הם גורם מרכזי לבעיה הגלובלית של השמנת יתר, שמעלה את שיעור חולי הסכרת באוכלוסיה, ומעמיסה על מערכות הבריאות הציבוריות.

 

בחינת המכירות הכמותיות של קוקה קולה מעלה כי החברה מצליחה לצמוח במדינות מתפתחות - אך נתקלת בבעיות בצמיחה שלה באמריקה הלטינית. בצפון אמריקה עלתה צריכת המשקאות של החברה ב-1%. העלייה בצפון אמריקה כללה עלייה גם בצריכת המשקאות המוגזים והממותקים שלה כמו ספרייט ופאנטה. גלובלית, צריכת המשקאות המוגזים ירדה ברבעון הרביעי ב-2%, ואילו צריכת המשקאות הלא מוגזים עלתה ב-2%.

 

החברה צופה כי הרוח למניה לשנת 2017 יירד ב-1%-4% - בשורה מאכזבת מבחינת האנליסטים שמסקרים את החברה, שציפו לעלייה בנתון זה.

דיאט קולה דיאט קולה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x