$
בורסת ת"א

מגדל מצמצמת את הדירקטוריון – נפרדת מעמוס ספיר ורונית אברמזון

חברת הביטוח שבשליטת שלמה אליהו הודיעה על סיום כהונתם של ספיר שכיהן עד לפני כשנה כיו"ר הדירקטוריון למשך שנה בלבד ושל אברמזון שמכהנת כדירקטורית במגדל מאז נובמבר 2009

רחלי בינדמן 16:2608.02.17

חברת הביטוח מגדל שבשליטת שלמה אליהו החליטה לצמצם את דירקטוריון החברה. עמוס ספיר, שכיהן עד לפני כשנה כיו"ר דירקטוריון מגדל למשך שנה, עוזב את הדירקטוריון לאחר שנתיים בלבד. ספיר החליף בתפקיד את פרופ' עודד שריג שפרש אף הוא אחרי כהונה קצרה.

 

גם הדירקטורית רונית אברמזון שחברה בדירקטוריון מגדל מפברואר 2009 סיימה את תפקידה לאחר שהקדנציה שלה הוערכה בשלישית רק בסוף 2015. ספיר מונה ליו"ר דירקטוריון מגדל בסוף 2014, והוחלף על ידי יוחנן דנינו.

מה דעתך על מניית מגדל ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

ככל הידוע אין בכוונת מגדל למנות מחליפים לדירקטורים הפורשים.

 

עד כה הורכב דירקטוריון מגדל מדנינו היו"ר, אייל בן שלוש, יעקב דנון ורונית בודו (שמונתה לאחרונה) כדירקטורים חיצוניים, ד"ר גבריאל פיקר, ישראל אליהו, ספיר ואברמזון - כלומר 8 דירקטורים כולל היו"ר. כעת יוותרו בדירקטוריון 6 דירקטורים, מחציתם דירקטורים חיצוניים.

 

בחודשים האחרונים נמצאת מגדל במתיחות מול הפיקוח על הביטוח בשל מאמצים שמפעילה החברה להקל את מגבלות חלוקת הדיבידנד. זאת, בין היתר במטרה לסייע לצרכי הנזילות של בעל השליטה שלמה אליהו.

 

לאחרונה פרשה מגדל בהפגנתיות מאיגוד חברות הביטוח לאחר שיתר חברות הביטוח ביקשו לנקוט קו פייסני יותר מול הפיקוח ולא ללכת לבג"ץ נגד המגבלות שהציבה המפקחת דורית סלינגר על החלוקה. בסופו של דבר הגיעו חברות הביטוח להסכמות עם המפקחת על הקלות לגבי חלוקת הדיבידנד אך מגדל התנגדה להן, שכן גם אחרי ההקלות היא רחוקה מאפשרות לחלק דיבידנד. 

 

עמוס ספיר עמוס ספיר צילום: נמרוד גליקמן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x