$
בורסת ת"א

לאחר כשלון ההנפקה: "עידן עופר יפצל את חברת האחזקות קנון לשתי חברות"

נועם פינקו, כלכלן בבית ההשקעות פסגות, מעריך שעופר יפצל את צים וקורוס לחברה נפרדת בעלת שווי אפסי, וקנון תישאר רק עם האחזקה באיי.סי פאואר

גולן חזני 13:0508.02.17

"לאחר כשלון ההנפקה בשבוע שעבר, עידן עופר צפוי לפצל את חברת האחזקות קנון לשתי חברות", כך מעריך היום (ד') נועם פינקו, כלכלן בכיר בית ההשקעות פסגות.

בשבוע שעבר חברת האחזקות שבשליטת עידן עופר ביטלה את הנפקת איי.סי פאואר בבורסת ניו יורק, לאחר שהביקושים בהנפקה היו נמוכים משמעותית מסכום הגיוס. החברה החליטה שלא לגייס במחיר נמוך יותר מהטווח המקורי של השווי, שאותו המשקיעים כן היו מוכנים לשלם. בחברה אמרו כי אין לה צורך מיידי בתמורת ההנפקה ולכן יחפשו חלופות אחרות.

 

הביקושים הנמוכים נבעו על פי הערכות ממספר סיבות, כשהראשונה שבהן היא חוסר רצון של המשקיעים להיחשף לשווקים מתפתחים שבהם פעילה איי.סי פאואר בדרום אמריקה, לאור המדיניות של הממשל החדש בראשות דונלד טראמפ, שהבהיר כי יתמוך בכלכלת ארה"ב על חשבון כלכלות אחרות. בנוסף, משקיעים מעדיפים בטווח המחירים האמור, להשקיע ישירות בקנון, שממילא הנכס המרכזי והאמיתי שלה היא איי.סי פאואר.

 

פינקו טוען כי עופר יפצל מקנון את חברת הספנות צים ומיזם המכוניות קורוס הסיני לחברה נפרדת, אליה יועברו גם 120 מיליון דולר לכיסוי הערבויות של קורוס והשווי של חברה זו יהיה אפס.

 

פינקו מציין שקנון תישאר עם האחזקה באיי.סי פאואר, הנהלתה תפוזר ותישאר הנהלת איי.סי פאואר, שכן זה יהיה הנכס היחיד בחברה. חברה זו תבצע הנפקת מניות משנית של 245 מיליון דולר שישמשו להחזר חוב של 230 מיליון דולר של קנון לחברה לישראל. הנפקה זו שתתקיים לקראת סוף 2018, תהיה לדעת פסגות קלה יותר לביצוע משום שקודם לכן תחל החברה לקבל סיקור אנליסטים של בתי ההשקעות והחברה תהיה כבר עם רווח תפעולי תזרימי (EBITA) גבוה יותר.

 

עידן עופר בעל השליטה בקנון עידן עופר בעל השליטה בקנון צילום: בלומברג

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x