$
משבר בטבע
גג עמוד משבר בטבע

דרמת ענק בחברת טבע: המנכ"ל ארז ויגודמן פורש

בעקבות שורה של כשלונות ותקלות בהתנהלות טבע בשנה האחרונה החליט המנכ"ל ויגודמן לפרוש מתפקידו. את מקומו ימלא בינתיים פרופ' יצחק פטרבורג היו"ר. ד"ר סול בארר ימונה לתפקיד היו"ר. שווי השוק של טבע עומד על 34.7 מיליארד דולר ובשנה האחרונה צללה המניה בוול סטריט בשיעור של 42%

שי סלינס 00:0607.02.17

דרמת ענק בחברת טבע- ענקית התרופות הישראלית הודיעה הלילה כי המנכ"ל ארז ויגודמן פורש מתפקידו ועוזב את החברה אחרי 3 שנים בתפקיד. יצחק פטרבורג, אשר כיהן כיושב ראש הדירקטוריון החל מינואר 2015, מונה לנשיא ומנכ"ל בפועל, עם תוקף מיידי. לפי החברה הודעה זו באה בעקבות החלטתם המשותפת של דירקטוריון החברה וויגודמן לפרוש מתפקיד כנשיא ומנכ"ל טבע. במקביל לכך סיים ויגודמן את כהונתו בדירקטוריון החברה. כמו כן הדירקטוריון בחר בד"ר סול ג' בארר, אשר הינו חבר בדירקטוריון החברה החל מינואר, 2015, כיושב ראש.  

 

 


 

ארז ויגודמן. "עכשיו הוא הזמן הנכון עבורי לפנות את מקומי" ארז ויגודמן. "עכשיו הוא הזמן הנכון עבורי לפנות את מקומי" צילום: אוראל כהן

  

יצחק פטרבורג. היו"ר שהופך למנכ"ל יצחק פטרבורג. היו"ר שהופך למנכ"ל צילום: יונתן בלום

 

"אני מאמין כי עכשיו הוא הזמן הנכון עבורי לפנות את מקומי," אמר ויגודמן. "עבורי זו היתה זכות להוביל את טבע ואני גאה בכל מה שהשגנו. אני בטוח כי עתיד החברה יאיר לה פנים".

 

"לטבע יש עתודה ניהולית מוכשרת ומקצועית"

פטרבורג אמר כי "אנחנו מתמקדים ביישום סדר העדיפויות האסטרטגי של טבע ובשינוי מעמיק שלה, בדגש על מימוש הסינרגיות והיתרונות האסטרטגיים מרכישת Actavis Generics. יחד עם עמיתיי בטבע, נערוך תהליך בדיקה יסודי כדי לזהות הזדמנויות נוספות ליצירת ערך עבור בעלי המניות".

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

"לטבע יש עתודה ניהולית מוכשרת ומקצועית, וההודעה של היום אינה משפיעה על יכולתנו להשיג את יעדינו העתידיים. עם יכולות המו"פ הגנרי המובילות שלנו, הצבר החזק של מוצרים בפיתוח והפריסה הגלובלית, בשילוב המומחיות והמוצרים שאנו מפתחים ומשווקים בתחום התרופות הייחודיות, אני מאמין בטבע ובסיכויי הצמיחה שלה לטווח הרחוק".

 

בארר אמר, "אנו מודים ליצחק שהסכים לקחת על עצמו את תפקיד המנכ"ל בפועל. הדירקטוריון של טבע, שחבריו אוחזים בעשרות שנים של ניסיון משותף בתעשייה הפרמצבטית, ימשיך למלא תפקיד מרכזי ופעיל בהתוויית האסטרטגיה של החברה, ואני מצפה לעבוד יחד עם צוות ההנהלה כדי למצות את ההזדמנויות ליצירת ערך העומדות בפנינו. נוביל תהליך מקיף לאיתור המועמד המתאים ביותר להנהיג את החברה בשנים הבאות. בשם הדירקטוריון אני מבקש להודות לארז עד תרומותיו הרבות לטבע לאורך השנים ולאחל לו הצלחה בעתיד".

 

צלילה של 42% ב-12 חודשים

עזיבה זו של ויגודמן מגיעה לאחר שלפני כשבוע דיווחה החברה על התפטרותו של אריה בלדגרין מהדירקטוריון. עזיבת בלדגרין מצטרפת לעזיבה נוספת, בסוף 2016, של מנכ"ל טבע גנריקה, סיגורדור (סיגי) אולפסון האיסלנדי, מי שכונה השושבין של רכישת אלרגן. הוא היה מבכירי הנהלת טבע והיה מי שהוביל את רכישת החטיבה הגנרית של אלרגן (אקטביס) יחד עם מנכ"ל שפרש היום ויגודמן.

 

כמו כן, בסוף השבוע האחרון הותירה חברת הדירוג S&P את רמת הדירוג של טבע על BBB, אך הפחיתה את רמת תחזית הדירוג של האג"ח שהנפיקה החברה מיציב לשלילי. הורדת התחזית מגיעה על רקע החלטת בית המשפט בדלאוור בשבוע שעבר על כך שגם הפטנט הרביעי על התרופה קופקסון כבר אינו תקף. החלטה זו מצטרפת להחלטה נוספת, מספטמבר האחרון, של ועדת הערעורים של משרד הפטנטים האמריקאי (PTAB), שהחליטה לשלול פטנט נוסף של טבע על תרופת הדגל קופקסון 40 מ"ג, בהמשך לשלילת שני פטנטים קודם לכן.

 

בתוך כך ועל רקע הערכה כי שני מתחרים גנריים לקופקסון יכנסו עוד השנה, הורידה טבע את התחזיות שלה ל-2017 בתחילת השנה. נכון להיום שווי השוק של טבע עומד על 34.7 מיליארד דולר ובשנה האחרונה צללה המניה בוול סטריט בשיעור של 42%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x