$
בורסת ת"א

בעקבות תביעה של רוני מאנה: צו עיקול לנכסיה של ארנה גרופ

הצו ניתן על רקע תביעה שהגיש מתווך הנדל"ן על שירותיו כמתווך במכירת קניון ארנה בהרצליה לקרן הנדל"ן ריאלטי

אורן פרוינד 17:0505.02.17

מתווך הנדל"ן הישראלי רוני מאנה רשם היום (א') נקודת זכות במאבק המשפטי שלו מול חברת ארנה גרופ שבשליטת מרכוס וובר בכל הקשור לעסקת המכירה של קניון ארנה הרצליה.

 

בדיון שנערך ביום שני האחרון בדלתיים סגורות בבית משפט המחוזי בתל אביב ושתוכנו הותר לפרסום לאחרונה, קבע השופט נפתלי שילה כי יש יסוד סביר להניח כי מאנה היה "הגורם היעיל" בעסקת התיווך שבה נמכר הקניון בחודש יוני 2016 לקרן הנדל"ן הפרטית ריאליטי תמורת 335 מיליון שקל.

 

ארנה גרופ עדיין לא הגישה כתב הגנה לתביעה שהוגשה נגדה על ידי מאנה לפני שבועיים שמיוצג על ידי עורכי הדין זוהר לנדה וגל ליפשיץ. משכך השופט עדיין לא פרסם פסק דין סופי, אולם קבע באופן חריג כי יוטל על צו עיקול זמני על מספר נכסים של ארנה גרופ בשווי של עד 5.8 מיליון שקל, הסכום אותו תבע מאנה מהחברה ובמקביל גם באופן אישי מהמנכ"לית מיכל פוקס. הסכום מחושב לפי עמלת תיווך של 1.5% מהיקף העסקה בגובה של 335 מיליון שקל בתוספת מע"מ.

 

רוני מאנה רוני מאנה צילום: ראובן שוורץ

 

השופט קבע כי צו העיקול לא יחול על נכסיה האישיים של המנכ"לית פוקס ובנוסף לא יחול על מספר נכסים של ארנה גרופ כמו תשלומי משכורות וחשבונות עו"ש. באופן תמוה בארנה גרופ בחרו שלא לדווח על צו העיקול שניתן בטענה כי הדבר "אינו מהותי" לעסקיה. ארנה גרופ, נזכיר, נמצאת בהליך הסדר חוב עם הבנקים המלווים שלה ובמצב נזילות קשה במיוחד עם גרעון של 333 מיליון שקל בהון החוזר שלה.

 

השופט שילה הסתמך בקביעה שלו על האמרה של מנהלי קרן ריאליטי כי מאנה אכן היה גורם מרכזי בעסקה. "מובהר בזאת כי צו העיקול הזמני ניתן במעמד צד אחד בין היתר לאור נספח 25 לתביעה שבו מאשרת קרן ריאליטי כי המבקשת (חברה פרטית של רוני מאנה) הייתה הגורם היעיל לביצוע העסקה ולאור החששות שפורטו בדבר איתנותה הפיננסית של המשיבה (ארנה גרופ), נימוקים אלו מטים את מאזן הנוחות לטובת המבקשת (חברה פרטית של מאנה)" כתב השופט.

 

לפני שבועיים הגיש מאנה תביעה בבית המשפט נגד ארנה גרופ ונגד פוקס באופן אישי בטענה שלא קיבל את דמי התיווך שלו לכאורה בעסקת המכירה של קניון ארנה הרצליה. בכתב התביעה שהוגש הביא מאנה העתקים של הודעות טלפון שהחליף עם המנכ"לית פוקס. בין השאר נכתב בהודעות: "ישבנו שעות וימים עם הקרן כדי להביא אותם למחיר שרצית שנגיע. עשינו עבודה נהדרת והצלחנו לשכנע את הבעלים להסכים למחיר ומפה המשכנו הלאה. אני גם הצלחתי לגרום לקרן לרדת מהרבה סעיפים שהיו יכולים לגרום פיצוץ העסקה כמו למשל הנושא של ההגבלים העסקיים. אני מזכיר שבסיומה של הפגישה עם מר דיין שהתעניין לקנות את הקניון נשארנו בחדר את ואיש הכספים שלך ודיברנו על נושא העמלה. ביקשנו שני אחוז פלוס מעמ ואת אמרת שאת לא משלמת יותר מאחוז וחצי פלוס מעמ ואת ביקשת שכל המתווכים שמעורבים בעסקה יחתמו על הנייר".

 

מארנה גרופ נמסר בתגובה: "החברה מדווחת על עניינים מהותיים על פי דין. לצו העיקול שהוטל אין השפעה מהותית על עסקי החברה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x