$
בורסת ת"א

מאמינים ברוסיה: פרוטרום השקיעה סכום נוסף של 40 מיליון דולר בחברת PTI

פרוטרום מחזיקה כעת בבעלות המלאה על החברה הרוסית. הרכישה בוצעה לפי שווי חברה של 160 מיליון דולר - כאשר הכניסה הראשונית של פרוטרום ל-PTI לפני 3 שנים בוצעה לפי שווי של 67 מיליון דולר

גיל קליאן 14:2201.02.17

פרוטרום רכשה 25% מהחברה האם של PTI הרוסית - ובכך עלתה לאחזקה של 100% בחברה הנרכשת. כך דיווחה החברה היום (ד').

 

פרוטרום מימשה אופציה שהוענקה לה עם רכישת 75% מחברת PTI לפני 3 שנים. האופציה איפשרה לפרוטרום לרכוש 25% נוספים בחברת תמציות הטעם הרוסית לפי מכפיל EBITDA של 6-7 על ה-EBITDA הממוצעת של החברה במהלך 3 השנים האחרונות. כך, השקיעה פרוטרום ברכישה הנוכחית סכום של 40 מיליון דולר.

 

מימוש האופציה משקף לחברת PTI שווי של 160 מיליון דולר. זאת, לעומת שווי נמוך משמעותית של 67 מיליון דולר - לפיו נכנסה פרוטרום להשקעה בחברה הרוסית בנובמבר 2013. הרכישה הראשונית של המניות בוצעה במזומן, ואילו הרכישה הנוכחית כעת מתבצעת באמצעות אשראי בנקאי.

 

חברת PTI נוסדה בשנת 1996, והיא עוסקת בפיתוח, בייצור ובשיווק של תמציות טעם, תערובות תבלינים וחומרי גלם פונקציונליים לתעשיית המזון, עם דגש מיוחד על תחום הבשר המעובד ומזון הנוחות.

 

ל- PTI שני אתרי ייצור סמוך למוסקבה ומרכז מו"פ, שיווק ומכירות במוסקבה הכולל מעבדות פיתוח ואפליקציות וכ-25 מרכזי הפצה ברחבי רוסיה ובמדינות נוספות באזור.

 

PTI מעסיקה כ-500 עובדים, מתוכם כ-40 עוסקים במו"פ, ובהם כ-17 מומחים בתחום הנדסת המזון, הביוטכנולוגיה והכימיה, בעלי תואר PhD, וכ-200 עוסקים בשיווק, מכירות והפצה.

אורי יהודאי מנכ"ל פרוטרום אורי יהודאי מנכ"ל פרוטרום צילום: תומי הרפז

בטל שלח
    לכל התגובות
    x