$
בורסת ת"א

נגב קרמיקה מחפשת בנק השקעות שיאתר לה משקיע זר

חברת הקרמיקה שבשליטת אפריקה תעשיות המגבשת בימים אלו הסדר חוב מול נושיה, זקוקה למשקיע זר כדי שתוכל להמשיך בפעילותה

ניר טל 09:1601.02.17

אפריקה תעשיות, שבשליטת (73%) אפריקה ישראל, מאיצה את המגעים להכנסת משקיע זר לחברה־הבת נגב קרמיקה ופנתה לבנקאי השקעות במטרה לקדם את התהליך. זאת בתיאום עם נושיה הבנקאיים של אפריקה תעשיות ובהמשך לפניות שהתקבלו ממשקיעים פוטנציאליים. 

לפני כחודשיים חתמה נגב קרמיקה על הסכם עם חמישה בנקאים (לאומי, הפועלים, מזרחי טפחות, אגוד והבינלאומי) להעמדת אשראי בהיקף 50 מיליון שקל לחברה, לטובת תשלום לספקים ולביצוע הזמנות חדשות. בנוסף לאשראי שקיבלה מהבנקים, החלה החברה בגיבוש עקרונות למתווה הסדר חוב כולל בהיקף של 680 מיליון שקל אל מול נושיה, שיחזיקו בתמורה בשעבוד את מניותיה. מסמך העקרונות איננו מחייב והדד־ליין לגיבוש הסכם ואישורו צפוי לפוג בתחילת חודש מרץ.

מה דעתך על מניית אפריקה תעשיות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

על פי מסמך העקרונות שנחתם, חובות אפריקה תעשיות יפרסו כך: 420 מיליון שקל ייפרסו לתקופה של 6–7 שנים תוך שתינתן לבנקים אפשרות לפרעון מואץ על חלק מהחוב; 110 מיליון שקל מהחוב יועמד כאשראי לזמן קצר; שארית החוב, בהיקף 150 מיליון שקל, תסווג כהלוואת בלון שתשולם לאחר 12 שנים.

 

בחודשים האחרונים ניהלה אפריקה תעשיות מגעים לבחינת הצעות רכש מגופים שונים, ובין היתר עם משפחת שפירא, בעלת השליטה בשפיר הנדסה. מגעים אלו הוקפאו בשל הליך המכרז לרכישת החברה־האם אפריקה ישראל שנמצאת גם היא בהליך של הסדר חוב ונטילת השליטה מידי לב לבייב.

 

נגב קרמיקה היא זרוע הפעילות של אפריקה תעשיות במגזר מוצרי הבית. זה כמה רבעונים שאפריקה תעשיות מדווחת על הפסדים בשורה התחתונה ברקע לתכנית התייעלות שהובילה ובהיסטוריה של רישומים כוזבים שהתגלו לפני כשנתייים כשהחברה היתה תחת ניהולו של המנכ"ל (של אפריקה תעשיות ונגב קרמיקה) דאז אבי מוטולה. בסיכום שלושת הרבעונים הראשונים של שנת 2016 רשמה אפריקה תעשיות הפסד של 80 מיליון שקל, וסך הכל הפסד של 175 מיליון שקל מתחילת 2014.

  

מנכ"ל אפריקה תעשיות יקי ודמני מנכ"ל אפריקה תעשיות יקי ודמני צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x