בורסת ת"א

סלינגר לא מוותרת: קונסת את הפניקס ב-2.8 מיליון שקל

המפקחת על הביטוח טוענת כי נציגי הפניקס הסתירו בפני הלקוחות בשיחות שיווק ביטוח יזומות את מטרת השיחה. הקנס הופחת מ-5 מיליון שקל, לאחר דין ודברים עם החברה - בהפניקס שוקלים לערער

רחלי בינדמן 13:5731.01.17

חברת הביטוח הפניקס דיווחה היום כי בהמשך לדיווח שלה בדוחותיה הכספיים האחרונים – הממונה על שוק ההון דורית סלינגר הודיעה לחברה כי בכוונתה להשית עליה קנס של 2.8 מיליון שקל - סכום שהופחת מהסכום המתוכנן במקור, של 5 מיליון שקל.  

הקנס הופחת בעקבות דין ודברים שהתקיים עם הפניקס בעניין לאחר שהחברה העבירה את תגובתה לפיקוח.

 

הטענה של המפקחת היא להפרה לכאורה של הוראות חוזר צירוף לביטוח, העוסקות באופן הצגת פנייה שיווקית למועמד לביטוח. המפקחת טוענת כי נציגי הפניקס שהתקשרו באופן יזום בשיחות טלפון ללקוחות פוטנציאלים לא הציגו לאותם "מועמדים לביטוח" את מטרת השיחה.

 

בשנה האחרונה שמה לה המפקחת על הביטוח למטרה להילחם בשיחות השיווק היזומות של חברות הביטוח ומוקדי השיווק, שמוכרות ביטוחים בדגש על ביטוחי חיים וביטוחי תאונות אישיות בשיטות אגרסיביות - ומבלי להציג מידע מלא ללקוח הפוטנציאלי על מנת שיקבל החלטה מושכלת אם ברצונו לרכוש את הביטוח. 

 

עמדת המפקחת היתה כי לנוכח שיחות אתה המבוטחים לעתים מצורפים לביטוח מבלי שבכלל הבינו זאת. בביקורות שביצע הפיקוח נמצאו מקרים בהם אנשי השיווק הציגו את הביטוח כהטבה שמגיעה למבוטח מבלי שיבין כי הביטוח החדש כרוך בעלות נוספת.

 

מהפניקס נמסר: "אנחנו בוחנים ולומדים את הנושא".

 

אייל לפידות מנכ"ל הפניקס אייל לפידות מנכ"ל הפניקס צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x