$
בורסת ת"א

העסקה למכירת תחנת הכוח של תשובה באשקלון בתמורה ל-200 מיליון שקל בוטלה

על פי הערכות, הרוכשים היו מוכנים לשלם מחיר נמוך מהמחיר שננקב בעסקה המקורית בשל עדכון תעריפי החשמל שקיבעה רשות החשמל לאחרונה, מה שהשפיע על הכדאיות הכלכלית עבורם

ניר טל 19:2025.01.17
קבוצת דלק, שנמצאת בשליטתו של יצחק תשובה, הודיעה הערב (ד') כי העסקה למכירת תחנת הכוח של הקבוצה באשקלון בתמורה ל-200 מיליון שקל תבוטל. על פי הדיווח של החברה לבורסה, לא הושלמו התנאים המתלים לביצועה של העסקה שתוקפה היה צפוי להסתיים בעוד חודש מהיום. על פי הערכות הרקע לביטול העסקה נעוץ בעבודה שקבוצת הרוכשים היו מוכנים לשלם מחיר נמוך מהמחיר שננקב בעסקה המקורית בשל עדכון תעריפי החשמל שקיבעה רשות החשמל לאחרונה, מה שהשפיע על הכדאיות הכלכלית עבורם.
מה דעתך על מניית דלק קבוצה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
33% 17% 50%

 

העסקה למכירת 100% מהאחזקות בתחנת הכוח הפרטית (IPP אשקלון) נחתמה בחודש אוגוסט האחרון בין קבוצת דלק לבין מספר גופים מוסדיים וביניהם כלל ביטוח, לאומי ואיילון, לצדה של חברת התשתיות הציבורית רפק. זאת בהמשך לאסטרטגיה של קבוצת דלק הכוללת מכירה של אחזקות שאינן בתחומי הליבה שלה - נפט וגז. התחנה שממוקמת באשקלון בסמוך למתקן ההתפלה היא מהוותיקות שפועלת בישראל (החלה לפעול בשנת 2008) עם הספק מוצהר של כ-87 מגה וואט. תחנת הכוח מוחזקת באמצעות חברת הבת "דלק תחנות כוח", שמשמשת כזרוע היזמות של דלק בשוק החשמל. לצד תמורה בת 200 מיליון שקל התחייבו הרוכשים, כך על פי הדיווח של החברה לבורסה, לשחרר את קבוצת דלק מהתחייבויות קודמות וערבויות שהעמידה באמצעות חברת הבת לתחנת הכוח.

 

רוב התפוקה של תחנת הכוח באשקלון, שפועלת באמצעות גז, מיועד לתחנת ההתפלה הסמוכה המתופעלת ע"י חברת ההתפלה IDE. על פי החוזה הנוכחי של תחנת הכוח היא צפויה לספק חשמל למתקן ההתפלה עד לשנת 2027.

 

יצחק תשובה יצחק תשובה צילום: משה בנימין

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x