$
בורסת ת"א

הסיפתח של רציו פטרוליום: הצליחה לגייס 117 מיליון שקל

שותפות חיפושי הנפט השלימה את ההנפקה הראשונה של 2017 בבורסה של תל אביב. השווי שנגזר לחברה מההנפקה מוערך ב־170-160 מיליון שקל

ניר טל 19:1224.01.17

שותפות החיפושים רציו פטרוליום, שבשליטת משפחות רוטלוי ולנדאו, השלימה רשמית את ה־IPO הראשון לשנת 2017 וזאת לאחר שגייסה סכום כולל של כ־61 מיליון שקל מהציבור וממוסדיים.

 

ביום ראשון ננעל המכרז הציבורי של ההנפקה ובמסגרתו גייסה השותפות כ־13 מיליון שקל חלף ביקושים של 22 מיליון שקל. בשבוע שעבר בסיכום השלב המוסדי גויסו 48 מיליון שקל, ויחד עם התחייבויות השותף הכללי וקבוצת דלק הצליחה השותפות לגייס 117 מיליון שקל, סכום גבוה מהתכנון המקורי שעמד על 100 מיליון שקל. 

על פי הדיווח של השותפות לבורסה, המחיר לאגד השתתפות – שמכיל כ־2,000 יחידות – ננעל על 2,431 שקל, וזאת בהשוואה למחיר הנעילה לאגד שעמד על כ־2,425 בסיכום השלב המוסדי בשבוע שעבר, מחיר המשקף שווי של 1.21 שקל ליה"ש. מלבד הסכום שגויס מהציבור, שותפות רציו שבשליטת לנדאו השקיעה 23.6 מיליון שקל בתמורה לקבלת יחידות השתתפות ו־23 מיליון כתבי אופציה. השקעה זו תביא את רציו לאחזקה של 20% ברציו פטרוליום. קבוצת דלק, שבשליטת יצחק תשובה, רכשה יחידות השתתפות ו־20 מיליון כתבי אופציה בתמורה ל־21 מיליון שקל.

 

דלק תחזיק (17.5%) ברציו פטרוליום ותוכל למנות דירקטור מטעמה. דלק ורציו התחייבו להשקיע את הסכומים טרום שלב ההנפקה. בנוסף, השותף הכללי הזרים 12 מיליון שקל. על בסיס תוצאות ההנפקה שווי השותפות המונפקת צפוי לעמוד, כך לפי הערכות, על 170-160 מיליון שקל, וזאת בשל העובדה שחלק מהמנהלים והיועצים בחברה קיבלו הקצאת מניות ללא תמורה.

 

מקור הקמתה של רציו פטרוליום הנו בפעילות פרטית של משפחות לנדאו ורוטליו, שהן בעלות השליטה בשותפות רציו, יחד עם הגיאולוג איתן אייזנברג. פעילותה המרכזית של רציו היא בחיפושי נפט וגז מחוץ לישראל. נכון להיום, לשותפות רציו ישנן ארבע זכויות לקידוח והפקה במלטה, באירלנד, בפיליפינים (זכות שעדיין נדרשת לאישור נשיא המדינה) ובגיאנה (Guyana), שם מחזיקה החברה ב־25% מהזכויות בשותפות עם ענקית האנרגיה אקסון מוביל (50%) ועם תאגיד פיננסי מקנדה (25%).

 

ארבע זכויות החיפוש והקידוח שברשות השותף הכללי (לנדאו ורוטלוי) צפויות לעבור לרציו פטרוליום עם רישומה למסחר ללא תמורה, למעט 2 מיליון דולר בגין החזר הוצאות.

 

יגאל לנדאו יגאל לנדאו צילום: תומי הרפז

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x