$
בורסת ת"א

בתוך שעתיים בלבד: אבי כץ גייס 32 מיליון שקל לפרויקט נדל"ן בלונדון

קרן הגשמה של מייסד קופיקס ושותפו חנן שמש השלימה את הגיוס, שהתבסס על תשקיף מפוקח ע"י רשות ני"ע. סכום נוסף של 8 מיליון שקל גויס באמצעות זרוע הפעילות של הגשמה בלונדון

אורן פרוינד 17:1824.01.17

קרן הגשמה של חנן שמש ומייסד קופיקס אבי כץ גייסה 32 מיליון שקל לפרויקט נדל"ן בלונדון - בתוך שעתיים בלבד. מדובר בפעם הראשונה שהגשמה מבצעת גיוס באמצעות תשקיף מפוקח על ידי הרשות לני"ע, מה שמאפשר לה לגשת למספר לא מוגבל של משקיעים. זאת בניגוד למצב הקודם שהגביל אותה ל-35 משקיעים בכל פרויקט.

 

הגשמה ביצעה את הגיוס שלה באמצעות גופי החיתום ווליו בייס ורוסאריו אולם מרבית הכספים שלה הגיעו ממשקיעים פרטיים ולא באמצעות פעילים בשוק ההון. התשקיף שפורסם למשקיעים בתל אביב מיועד לגיוס הון לצורך הקמת בניין מגורים שיכלול 60 דירות וכ-3 יחידות מסחר בשכונת קילבורן שבלונדון. יזם הפרויקט הוא פול גודפרי (מחברת Zen Developmant).

 

הגשמה גייסה כ-32 מיליון שקל, ועוד 8 מיליון שקל נוספים באמצעות קוגרס, הזרוע של הקרן בלונדון. הסכום יצטרף להון עצמי של היזם, בהיקף של 4 מיליון שקל. הפרויקט צפוי להימשך כ-27 חודשים וההכנסות ממנו מוערכות בכ--210 מיליון שקל - כך שצפוי בו רווח של כ-43 מיליון שקל לפני מס.

 

 

אבי כץ אבי כץ צילום: צביקה טישלר

 

תקדים לקרנות ההשקעה הפרטיות

הגיוס של הגשמה נעשה על בסיס תשקיף שאושר על ידי הרשות, שיהווה פתח לקרנות השקעה פרטיות נוספות לבצע את הגיוסים שלהן בדרך דומה. הגשמה לא תיסחר בבורסה כחברה ציבורית אלא תגייס את הכסף שלה לפרויקטים של נדל"ן, תחת פיקוח הרשות.

 

קרן הגשמה היא חברה פרטית שמציעה למשקיעים פרטיים להשקיע בפרויקטים של נדל"ן בעולם, עם רף כניסה נמוך יחסית של 100 אלף שקל ומעלה. הגשמה מסרבת לחשוף את הסכומים שגייסה עד כה, אולם ל"כלכליסט" נודע כי מאז 2009 חצתה את רף ה־2.3 מיליארד שקל, שגויסו מ־23 אלף משקיעים בישראל ובבריטניה.

 

הכסף של הקרן מושקע בעיקר בפרויקטים של דיור בארה"ב (64%), לונדון (14%), ברלין (8%), קנדה וישראל. המודל הוא רכישה, השבחה, ומכירה לאחר שלוש שנים. בדרך היא גוזרת דמי ניהול ועלויות עסקה של עד 7%.

 

הקרן נוסדה על ידי אבי כץ, הבעלים של קופיקס, ולצדו חנן שמש - המחזיקים בהגשמה ב־31% ו־20% בהתאמה. בעלי המניות הנוספים בקרן הם שותפו של כץ בקופיקס גיל אונגר (5%), טל אורלי (5%) ומשקיעים נוספים.

 

עד לפני כמה חודשים עמדה הגשמה בפני אתגר משמעותי. הרשות לני"ע הטילה עליה ועל קרנות ההשקעה הפרטיות מגבלות קשות, שהקשו על תהליך השיווק. בין היתר נאסר על הקרן לפרסם תשואות עבר ותשואות צפויות של הפרויקטים. עם קבלת האישור האמור של הרשות צפוי הליך השיווק להפוך לקל יותר, ועם הגשת התשקיף תוכל הקרן אף לפרסם תשואות צפויות של הפרויקטים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x