$
בורסת ת"א

ג'וליאן אדמס מונה למדען הראשי והנשיא של כלל ביוטכנולוגיה

לאדמס כ-30 שנות ניסיון בתחום פיתוח התרופות, בדגש על תחום האונקולוגיה; ג'וליאן הוא אחיו של סילבן אדמס שקנה בתחילת 2014 את הדירה היקרה ביותר בישראל

דרור רייך 17:5823.01.17

כלל ביוטכנולוגיה שמשקיעה בחברות מדעי החיים, ושולטת בביוקנסל ומדיוונד מדווחת היום (ב') למשקיעה על מנוי של ד"ר ג'וליאן אדמס כמדען ראשי ונשיא של החברה, תפקיד שלא היה קיים בחברה עד היום. אדמס יפעל ממשרדי כלל ביוטכנולוגיה בבוסטון, ארה"ב.

 

לאדמס כ-30 שנות ניסיון בתחום פיתוח התרופות, בדגש על תחום האונקולוגיה. הוא כיהן עד לאחרונה כנשיא מחקר ופיתוח בחברת הביוטכנולוגיה אינפיניטי פרמסוטיקלס שמפתחת מוצרים שונים המבוססים על מולקולות קטנות המיועדים לטיפול בסרטן הריאות וסרטן הכבד. היא נסחרת בנאסד"ק לפי שווי של כ-100 מיליון דולר.

 

קודם לכן, כיהן אדמס כסגן נשיא בכיר לפיתוח תרופות בחברת 'Millennium Pharmaceuticals' ובמסגרת זו הוביל את פיתוח תרופה בשם וולקייד (Velcade) סוג של תרופה ביולוגית, אנטי סרטנית שהתמקמה במקום ה-32 במכירות, בשנת 2014, כמעט 2.9 מיליארד דולר מכירות שנתיות.

 

אדמס מכהן כיום כיו"ר דירקטוריון גמידה סל, הפועלת בתחום תאי הגזע, אחת החברות שמוחזקות ע"י כלל ביוטכנולוגיה (18%) כיו"ר דירקטוריון 'Vedantra Pharmaceuticals' וכנציג החברה בדירקטוריון Neon Therapeutics  (5%) - חברה המפתחת טיפולים חיסוניים כנגד סרטן שגייסה לאחרונה 70 מיליון דולר.

 

משפחתו של אדמס מוכרת לקהל בישראל מאוד. אבא שלו הוא הנדבן היהודי מרסל אדמס ואח שלו הוא יזם הנדל"ן הקנדי סילבן אדמס שקנה בתחילת 2014 את הדירה היקרה ביותר בישראל (הפנטהאוז בפרויקט היוקרה הרברט סמואל 10) בסכום של כ־120 מיליון שקל.

 

המדען הראשי בכלל ביוטכנולוגיה ד"ר ג'וליאן אדמס המדען הראשי בכלל ביוטכנולוגיה ד"ר ג'וליאן אדמס

 

הפנטהאוז הענק היה כביכול מיועד לאיל עופר, בנו של סמי עופר המנוח, שעמד לרכוש אותו ב־115 מיליון שקל לפי פרסומים בתקשורת, אך ייתכן כי מדובר היה בספין תקשורתי שנועד לסייע בשיווק הדירות בפרויקט היוקרה. מדובר ביותר מ־13 אלף משכורות, לפי השכר הממוצע במשק.

 

סילבן אדמס (55) מנהל את חברת Iberville Developments, אימפריית נדל"ן שהקים אביו מרסל (94). החברה, שמרכזה במונטריאול, חולשת כיום על 100 קניונים בשטח כולל של 743 אלף מ"ר, ועל עוד מתחמי מגורים ומשרדים, על פי נתוני המגזין "פורבס". מרסל אדמס הוא אחד מ־30 האנשים העשירים בקנדה.

 

אדמס האב תרם למוסדות בישראל, ובין התרומות ניתן למנות את קרן מלגות אדמס של האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, המעבירה מדי שנה מיליון דולר (ארה"ב) לתלמידי מחקר מצטיינים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x