$
בורסת ת"א

לאחר המאבק בהנהגה: פריון ממנה את דורון גרסטל לתפקיד המנכ"ל

גרסטל מביא עימו לתפקיד למעלה מ-20 שנות ניסיון בתפקידי ניהול בכירים בחברות הייטק - והיסטוריה מוצלחת של מכירת חברות

דרור רייך 14:0023.01.17

למעלה מרבעון חלף מאז הודיע בסוף ספטמבר ג'וזף מנדלבאום על פרישתו מתפקיד מנכ"ל פריון, והיום (ב') מודיעה החברה על מחליפו העתידי, דורון גרסטל. גרסטל ייכנס לתפקיד ב-2 באפריל.  

ההודעה על המנכ"ל החדש חותמת סאגה ארוכה של מתחים בצמרת החברה. במהלך השנה שעברה קרא רונן שילה, שמחזיק ב-11% ממניות החברה, להדחתו של מנדלבאום, מנכ"ל פריון משנת 2010. בסופו של דבר הוא לא הצליח לגייס למהלך הפטורין את תמיכת הדירקטוריון ובעלי המניות.

 

למרות כישלון הצעד של שילה, מנדלבאום עצמו החליט שבמצב הדברים הקיים, מוטב שיעזוב את החברה ביוזמתו. 

  

שילה טען בשעתו שדירקטוריון החברה פועל בצורה המשרתת את צרכי המנכ"ל ולא את צרכי החברה או בעלי המניות שלה. שילה אף הביע מחאה נגד מסע הרכישות שביצעה החברה, לרבות הרכישה האחרונה של חברת אנדרטון, שרוקנה את קופת המזומנים של פריון. "לא ייתכן שנרכשה חברה בסכום כזה והמנכ"ל שלה עוזב את פריון מספר חודשים לאחר הרכישה" אמר שילה.

 

דורון גרסטל דורון גרסטל

 

מגיע כדי למכור?

גרסטל מביא עימו לתפקיד למעלה מ-20 שנות ניסיון בתפקידי ניהול בכירים בעולמות ההייטק, כאשר פריון היא החברה החמישית בה יכהן כמנכ"ל.

 

לגרסטל יש היסטוריה מוצלחת של מכירת חברות. כאשר כיהן כמנכ"ל פאנאיה מרעננה היא נמכרה ב-230 מיליון דולר לאינפוסיס ההודית. לפני כן, כמנכ"ל נוליו, הוביל את רכישתה לענקית מערכות המידע האמריקאית Computer Associates - CA - תמורת כ־42 מיליון דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x