$
בורסת ת"א

הוקפאה עסקת מכירת חלל תקשורת לשינווי הסינית

חלל: "המגעים לא נותקו לחלוטין, אך הצדדים נותרו חלוקים ביניהם במספר סוגיות עיקריות"

דרור רייך 14:3716.01.17

עסקת מכירת חלל תקשורת לשינווי הסינית (Xinwei) שפורסמה לפני כחודשיים הוקפאה, כך עולה מדיווח של החברה שבבעלות יורוקום (64%) של שאול אלוביץ'.

מה דעתך על מניית חלל תקשורת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

 

 

כאמור, חלל הייתה צפויה להימכר תמורת 730 מיליון שקל (35 שקלים למניה), אך כעת מדווחת החברה כי "המגעים בין הצדדים לא נותקו לחלוטין, אך הצדדים נותרו חלוקים ביניהם במספר סוגיות עיקריות". למרות זאת, חלל מודיעה כי קיימים מספר גורמים חלופיים נוספים אשר הביעו התעניינות בעסקה.

 

בעל השליטה בחלל שאול אלוביץ' הציב את החברה על המדף לפני כשנתיים ודרש תמורתה בשעתו 2 מיליארד שקל. אובדן הלוויין עמוס 5 בחלל, והתפוצצות עמוס 6 במהלך השיגור בפלורידה לאחר מכן, אלצו את אלוביץ להסתפק בכ-35% בלבד מהסכום שבו ביקש מלכתחילה תכנן למכור את החברה.

 

לווין עמוס 6 לווין עמוס 6 צילום: חלל תקשורת

 

העסקה עם הסינים נחתמה כבר באוגוסט, אז נקבע המחיר העקרוני על 385 מיליון דולר, אך העסקה הייתה כפופה להשלמה מוצלחת של שיגור עמוס 6. השיגור נכשל כאמור ואלוביץ' נאלץ להוריד גם הפעם את המחיר. כעת, העסקה מול שינוויי הסינית נכנסה להקפאה.

 

חלל ביצעה בדוחות הרבעון השלישי מחיקה של 34 מיליון דולר עקב ההשקעה בעמוס 6 שעמדה על 252 מיליון דולר.החברה סיימה את הרבעון השלישי בהפסד תפעולי של 29 מיליון דולר על הכנסות של 18.3 מיליון דולר והפסד נקי של 34.8 מיליון דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x