$
בורסת ת"א

קרן הגשמה של אבי כץ הגישה תשקיף לבורסה: מגייסת הון לפרויקט בלונדון

קרן השקעה פרטית ראשונה נכנסת לבורסה בת"א: לאחר שנה של מו"מ מול רשות ני"ע הגישה היום הגשמה את התשקיף - מעוניינת לגייס 32 מיליון שקל

אורן פרוינד 10:1716.01.17

שלב חדש בתעשיית קרנות ההשקעה הפרטיות בישראל: אחרי שנה של מו"מ מול הרשות לני"ע הגישה היום (ב') קרן הגשמה של אבי כץ וחנן שמש תשקיף לגיוס הון לפרויקט נדל"ן בלונדון. מדובר בתקדים עבור קרנות ההשקעה הפרטיות, שעד כה היו מגייסות את הכסף שלהן באופן פרטי, ללא פיקוח של הרשות לני"ע.  

הגיוס של הגשמה נעשה על בסיס תשקיף שאושר על ידי הרשות, שיהווה פתח לקרנות השקעה פרטיות נוספות לבצע את הגיוסים שלהן בדרך דומה. הגשמה לא תיסחר בבורסה כחברה ציבורית אלא תגייס את הכסף שלה לפרויקטים של נדל"ן, תחת פיקוח הרשות.

 

קרן הגשמה היא חברה פרטית שמציעה למשקיעים פרטיים להשקיע בפרויקטים של נדל"ן בעולם עם רף כניסה נמוך יחסית של 100 אלף שקל ומעלה. הגשמה מסרבת לחשוף את הסכומים שגייסה עד כה, אולם ל"כלכליסט" נודע כי מאז 2009 חצתה את רף ה־2.3 מיליארד שקל שגויסו מ־23 אלף משקיעים בישראל ובבריטניה.

 

הכסף של הקרן מושקע בעיקר בפרויקטים של דיור בארה"ב (64%), לונדון (14%), ברלין (8%), קנדה וישראל. המודל הוא רכישה, השבחה, ומכירה לאחר שלוש שנים. בדרך היא גוזרת דמי ניהול של 4%-3%. הקרן נוסדה על ידי אבי כץ, הבעלים של קופיקס, ולצדו חנן שמש - המחזיקים בהגשמה ב־31% ו־20% בהתאמה. בעלי המניות הנוספים בקרן הם שותפו של כץ בקופיקס גיל אונגר (5%), טל אורלי (5%) ומשקיעים נוספים.

 

עד לפני כמה חודשים עמדה הגשמה בפני אתגר משמעותי. הרשות לני"ע הטילה עליה ועל קרנות ההשקעה הפרטיות מגבלות קשות, שהקשו על תהליך השיווק. בין היתר נאסר על הקרן לפרסם תשואות עבר ותשואות צפויות של הפרויקטים. עם קבלת האישור האמור של הרשות צפוי הליך השיווק להפוך לקל יותר, ועם הגשת התשקיף תוכל הקרן אף לפרסם תשואות צפויות של הפרויקטים.

 

בישראל פועלות כיום עשרות קרנות השקעה בנדל"ן במודל מימון המונים, כשהגדולות והמפורסמות הן Cityrgroup, קרן HAP, קרן קוביות, קרן HMR וקרן אינטו, שבראשה עומד דב קוטלר, לשעבר מנכ"ל ישראכארט. אלו צפויות לעקוב אחר המודל של הגשמה ולפעול להגשת תשקיפים בבורסה.

 

מגייסת לפרויקט נדל"ן בלונדון

 

התשקיף שפורסם למשקיעים בתל אביב מיועד לגיוס הון לצורך הקמת בניין מגורים בן 60 דירות וכ-3 יחידות מסחר בשכונת קילבורן שבלונדון. יזם הפרויקט הוא פול גודפרי (מחברת Zen Developmant).

 

הגשמה מעוניינת לגייס תחת המסגרת של התשקיף כ-32 מיליון שקל, ועוד 8 מיליון שקל נוספים באמצעות קוגרס, הזרוע של הקרן בלונדון. הסכום יצטרף להון עצמי של היזם, בהיקף של 4 מיליון שקל. הפרויקט צפוי להימשך כ-27 חודשים וההכנסות ממנו מוערכות בכ-210 מיליון שקל - כך שצפוי בו רווח של כ-43 מיליון שקל לפני מס.

 

על-פי התשקיף, מוצע למשקיעים לרכוש החזקות ישירות בפרויקט באמצעות תאגיד ביניים, כאשר היקף ההשקעה המינימלי הוא כ-20 אלף ליש"ט. עוד עולה מהתשקיף כי התשואה הצפויה למשקיעי הגשמה מהפרויקט מוערכת בכ-19% נטו לשנה, לפני מס. התשואה השנתית המוערכת היא במונחי ליש"ט, לאחר ניכוי דמי ניהול והוצאות עסקה לשותף הכללי, המסתכמים בכ-7% מסכום ההשקעה, באופן חד פעמי, והכוללים 3% עלויות גיוס וכ-4% דמי ניהול לכל תקופת הפרויקט, ולפני מס. הדו"חות הכספיים של הפרויקט יפורסמו במערכת הדיווחים של הבורסה, באופן שיאפשר למשקיעים לעקוב אחר השקעתם לאורך כל התקופה.

  

את המגעים עם הרשות ניהלו מטעם הגשמה עו"ד אודי סול ועו"ד אילנית לנדסמן-יוגב ממשרד הרצוג פוקס נאמן. התשקיף מבוקר על ידי פירמת BDO זיו האפט, אשר תבקר גם את הדו"חות הכספיים של הפרויקט שיפורסמו.

 

אבי כץ אבי כץ צילום: צביקה טישלר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x