שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

סקיילין מכרה קרקע בקנדה תמורת 120 מיליון שקל

חברת הנדל"ן של גיל בלוטרייך מכרה את הנכס כחלק מהאסטרטגיה שלה להתמקד בנדל"ן מניב; הנכס נמכר במחירי הספרים כך שהחברה אינה צפויה לרשום רווח או הפסד בגין המכירה

אורן פרוינד 13:4715.01.17

חברת סקייליין מקבוצת מישורים של גיל בלוטרייך חתמה היום (א') על הסכם למכירת עתודות הקרקע בפרויקט Port McNicoll בקנדה, בתמורה לכ-120 מיליון שקל (כ-41.4 מיליון דולר קנדי).

 

 

עסקה זו נחתמה לאחר שבחודש אוקטובר האחרון הודיעה החברה על ביטול הסכם קודם שנחתם למכירת נכס זה. עם השלמת המכירה, שצפויה להתקיים במהלך הרבעון השני של שנת 2017, תרשום החברה תזרים פנוי בסכום כולל של כ-131 מיליון שקל לפני מס (כ-45 מיליון דולר קנדי) בפריסה על פני 10 שנים כולל ריבית . הנכס נמכר במחירי הספרים כך שהיא אינה צפויה לרשום רווח או הפסד בגין המכירה.

 

גיל בלוטרייך בעלי קבוצת מישורים גיל בלוטרייך בעלי קבוצת מישורים צילום: גלעד קוולרצ'יק

 

סקיליין מכרה את הנכס כחלק מהאסטרטגיה שלה להתמקד בנדל"ן מניב. פרויקט Port McNicoll, הממוקם במחוז אונטריו שבקנדה, הוא אחד מארבעת הפרויקטים של החברה המיועדים לייזום ופיתוח בקנדה.

 

בהתאם לתכנית האב לסוף שנת 2015, הפרויקט כולל קרקעות עם זכויות לבניית כ-1,900 יח"ד למגורים וכ-33 אלף מ"ר כשטח מסחרי וציבורי. בחודש שעבר דיווחה סקייליין, כי החל מהדוחות הכספיים ליום 31 בדצמבר 2016, תעבור להצגת אתרי הנופש והמלונאות שבבעלותה לפי שיטת "השווי ההוגן", בהתאם לתקן חשבונאות בינלאומי IAS 16. השינוי החשבונאי צפוי להביא לגידול של כ-200 מיליון שקל בהיקף הרכוש הקבוע, וכן לגידול של כ-170 מיליון שקל בהון המיוחס לבעלי המניות של החברה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x