בורסת ת"א

לוזון מכניס אנשי ספורט לעסק: סמנכ"ל מכבי ת"א לשעבר ימונה למנכ"ל דורי בניה

יעקב לוזון פורש מדורי בניה כמתוכנן, לאחר ייצוב הפעילות - לתפקיד המנכ"ל מונה אריאל אברם, לשעבר סמנכ"ל מועדון הכדורגל מכבי תל אביב

אורן פרוינד 15:3112.01.17

מנכ"ל חדש לחברת דורי בניה מקבוצת עמוס לוזון. יעקב לוזון, אחיו של בעל השליטה בקבוצת עמוס לוזון, הודיע היום על התפטרותו מהחברה. את מקומו יתפוס אריאל אברם, לשעבר הסמנכ"ל של קבוצת הכדורגל מכבי תל אביב, המשמש כיום יועץ עסקי לחברות בישראל בלגיה וגיאורגיה. אברם ייכנס לתפקידו בתחילת פברואר הקרוב.

 

יעקב לוזון החליט לעזוב את החברה כמתוכנן, לאחר שייצב אותה מבחינה תזרימית. נכון להיום לדורי בניה יש שלושה פרויקטים של בנייה בלבד: שני פרויקטים שהיא מבצעת עבור עמוס לוזון, האחד בשכונת המוסכים בפתח תקווה והשני בגני תקווה. פרויקט נוסף הוא מגדלי הארבעה בתל אביב שמנוהל חיצונית על ידי דניה סיבוס .

 

אברם הוא המינוי השני הבכיר בקבוצה לאחר שלפני חודש מונה ארז תיק כמנכל קבוצת לוזון. בימים אלו לוזון נערכת להנפקת אגח של סדרה חדשה ( סדרה ח') בהיקף של 70 מיליון שקל, שתורחב בהמשך ל-180 מיליון שקל. החברה מציעה לשעבד את מניותיה בדורי אנרגיה כבטוחה למשקיעים.

 

ההנפקה הצפויה גררה מאבק משפטי עם השותפים בקבוצת לוזון (7.6%), משפחת אדלסבורג. באדלסבורג טוענים כי הענקת השעבוד בגיוס האג"ח מהווה עילה להפעלת זכות סירוב ראשונה. לשיטתם, עצם העובדה שהוא הציע לשעבד את המניות מקבילה להצעת מכירה של המניות. בהתאם, הם דורשים כעת לרכוש את אותן מניות של דורי אנרגיה תמורת 70 מיליון שקל, בהתאם לזכות הסירוב העומדת להם. לוזון דוחה את הטענות והצדדים מתעמתים בעניין בבית משפט.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x