$
שווקי חו"ל

מארק פאבר: "טראמפ יתחנן להרחבה כמותית נוספת מהפד"

המשקיע הפסימי מאמין שהנשיא הנכנס לא יצליח למנוע דשדוש כלכלי בטווח הארוך - והשיפור הצפוי בטווח הקרוב לא יחלחל לשווקים הפיננסים: "מחירי הנכסים כבר עתה מנופחים מדי, השווקים מחוץ לארה"ב אטרקטיביים יותר"

שירות כלכליסט 16:0211.01.17

המדיניות של הנשיא-הנבחר דונלד טראמפ תסייע לכלכלת ארה"ב, אולם לא יהיה בה די כדי להציל את המניות לטווח הארוך יותר. כך אומר המשקיע ה"דובי" מארק פאבר, המוכר בשל תחזיותיו הפסימיות בראיון ל-CNBC. עם זאת, דבריו של פאבר בראיון לא היו מטרידים כפי שהיו בראיונות קודמים, שבהם חזה קריסה חמורה לשווקים.  

 "טראמפ בעד עסקים כך שרק טבעי הוא שהסנטימנט בקרב בעלי עסקים קטנים, תאגידים ומשקיעים יראה שיפור", אמר פאבר בראיון ל-CNBC. אולם גם כשפאבר צופה להמשך התחזקות בשוק האקוויטי, הוא מציין שניירות הערך מטפסות ל"מקפצה גבוה יותר" בסך הכול, ושאם המצב יתחיל להתהפך, הדבר "לא יהיה ידידותי ביותר למשקיעים".

 

"אני חושב שלטראמפ תהיה כלכלה טובה יותר, אולם אין משמעות הדבר כי מחירי הנכסים יתחילו לטפס, משום שהם כבר עתה מנופחים מידי", אמר פאבר, והוסיף: "אם מישהו רוצה להיות בשוק – ואני תמיד מחזיק חלק מנכסי באקוויטי – הרי שאני חושב ששווקים אחרים מלבד ארה"ב אטרקטיביים יותר".

 

 בשורה התחתונה ובטווח הארוך יותר מצפה פאבר מהכלכלה להאט לכדי דשדוש ולגירעונות לגדול, מה שייאלץ את טראמפ "להתחנן להרחבה כמותית נוספת מהפד, רביעית במספר - מהלך שיחליש את הדולר וישלח את "המתכות היקרות לזינוק אדיר".

 

פאבר ציין בין היתר שכבר בתחילת 2017 תעודות הסל של ארגנטינה, ברזיל ושל השוקים המתעוררים משיגים את הקצב של מדד ה-S&P 500. "השוקים הזרים יעלו בביצועיהם על ארה"ב ואם שניהם ירדו הרי שארה"ב תרד יותר מהם".

 

"הנקודה היחידה שאני אוהב כעת בארה"ב היא מניות זהב, כסף ופלטינה. יש לכם חברות לכריית זהב מעולות בארה"ב. מחירי הזהב רושמות עד כה השנה עלייה של 3% וחברות הכרייה רושמות עלייה של למעלה מ-8% בתקופה זו".

 

אולם, בשורה התחתונה מצפה פאבר מהכלכלה להאט לכדי דשדוש ולגירעונות לגדול, מה שייאלץ את טראמפ "להתחנן להרחבה כמותית נוספת מהפד, רביעית במספר - מהלך שיחליש את הדולר וישלח את "המתכות היקרות לזינוק אדיר".

 

 

מארק פאבר מארק פאבר צילום: אי פי אי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x